Про вибір холодильника

Холодильник необхідна річ в кожному будинку, яка допоможе заощадити час, роблячи покупки про запас, і гроші, зберігаючи приготовлені страви в свіжому стані необхідний період.

Вибір розміру (габаритів), дизайн, об’єм, колір холодильників.

Найчастіше холодильники розміщуються на кухні. Це зручно господині, т.я. вона може миттєво дістати з нього продукти, тим більше що робити це доводиться досить часто. Тому, в першу чергу, визначтеся з розміром холодильника. Якщо у Вас невелика кухня, особливо ретельно підійдіть до цього питання. Орієнтиром може стати старий холодильник. Потрібно виміряти його габарити і визначиться з розмірами нового.

Не забудьте, що будь-холодильник в магазині (де високі стелі і багато вільного простору) здається меншим за габаритами. А коли ви приносите його в порівняно невеликий простір кухні, він візуально збільшується. Крім того, не забудьте, що холодильник повинен проходити в дверний отвір і вільно розвертатися на сходах. Холодильники великих обсягів підійдуть тільки для просторих кухонь. Вони також необхідні, якщо у Вас велика сім’я, і ​​Ви любите купувати і заготовлювати продукти про запас. Крім того, врахуйте, що такі холодильники вимагають великих витрат електроенергії.

У таких холодильниках морозильна (ліворуч) і холодильна (праворуч) камери знаходяться поряд і мають окремі двері. Наприклад, холодильники Side by Side. Вони коштують досить дорого. Це типові американські холодильники. Вони широкі і невисокі, такі ж і азіатські моделі.

Родині з 3-4 чоловік достатньо холодильника місткістю 300-350 літрів. Це звичайно холодильники європейського дизайну. Високі (до 2 м 10 см) і вузькі, які підходять для не дуже великої кухні.

Існують і малогабаритні недорогі холодильники (100х60х60), які також можна використовувати як додаткові холодильники.

Класичний холодильник – це холодильник білого кольору. Але зараз більшість виробників виробляють агрегати найрізноманітніших кольорів. Тому, враховуючи колір кухні, плитки, штор і власний смак, Ви можете придбати «кольорової» холодильник, причому не тільки імпортний, але і вітчизняний.

Зараз особливо популярні сталеві холодильники і холодильники насичених кольорів: синього, червоного, темно-сірого, жовтого.

Вдало підібрані аксесуари на кухні підкреслять індивідуальність Вашої покупки.

Вбудований або вільноностоячий. Вибір Холодильника.

Досвідчені працівники меблевих фірм зуміють так заховати Ваш холодильник, що самий вибагливий покупець не виявить його за дерев’яними дверцятами шафки. Вбудована техніка красива зовні, зручна, малогабаритна. Але корисний об’єм такого апарата становить від 30% до 50% від зовнішнього обсягу. Крім того, він значно дорожчий. Вільне місце над вбудованим холодильником або під ним використовують як додатковий шафку. Вибираючи холодильник, визначитеся вбудовується або свободностоящий агрегат Вам потрібен.

Вибір холодильника. Однокамерні, двокамерні, трикамерні.

Кожен покупець левову частку уваги, звичайно ж, звертає на функціональні можливості холодильника.

Однодверні холодильники – це невеликі моделі до 1,50 м заввишки з вбудованим морозильним відділенням або без нього. Дводверні холодильники мають холодильну та морозильну камери, заховані за двома різними, незалежними один від одного дверима.

Однокамерні – це холодильники без морозильної камери (часто холодильник – стіл до 85 см заввишки).

Двокамерні холодильники – це моделі з холодильним і морозильним відділеннями. Вони можуть бути однодверними і двухдвернимі (з об’ємною морозильною камерою зверху або внизу холодильної).

Трикамерні агрегати зустрічаються рідше, тому що вони мають меншу корисну площу, ніж двокамерні родичі таких же габаритів за рахунок значної товщини перегородок між камерами. Вони дорожчі і користуються меншим попитом. Найбільш купуються двокамерні холодильники. Отже, холодильник має холодильну та морозильну камери.

Холодильна камера. “Плачуча стінка” і No frost.
Система охолодження.

Розміри холодильної камери залежить від того, яку кількість продуктів Ви збираєтеся в ній зберігати. Середній розмір холодильної камери для сім’ї з 3-4 осіб – 200-250 літрів.

Камера не повинна бути набита продуктами, тому що це заважає вільній циркуляції повітря, що впливає на збереження продуктів.

Багато холодильники оснащені системою примусової циркуляцією повітря. Це система No Frost для морозильної і Air (Multy Flow) для холодильної.
Це одна з останніх розробок. Такі холодильники не потребують разморозке. Скрізь підтримується рівномірна температура. У сучасних холодильниках вентилятор розташований на задній стінці, іноді між камерами або вбудований в дверцята.

У деяких холодильниках спеціальні датчики визначають «новий» продукт і направляють на нього потік холодного повітря, швидко охолоджуючи таким чином. Є холодильники, оснащені системою «повітряного завіси», тобто між дверцятами і внутрішнім простором створюється потік холодного повітря в уникненні проникнення теплих температур в агрегат. Для Вашої зручності деякі холодильники мають датчики тепла, які нагадують, що двері не закриті. Проте слід враховувати, що упаковувати продукти для зберігання в таких холодильниках потрібно дуже ретельно, тому що погана упаковка призводить до швидкого пересихання, також в таких холодильниках дуже швидко змішуються запахи. Та й коштує така модель досить дорого і споживає більше енергії. Є інші холодильники, які саморазморажіваются завдяки «плаче стінці» (без примусової циркуляції повітря). У таких моделях волога конденсується на спеціальній задній стінці камери, перетворюючись на іній. Коли агрегат відключається, набравши потрібну температуру, іній тане, перетворюючись в краплі, вони стікають по зовнішньому каналу в ємність і там випаровуються.

Перевага холодильників з «плачучою стінкою»:

вони дешеві;
в камері підтримується достатня вологість повітря, яка допомагає зберегти соковитість продуктів, тобто продукти не всихають.Але такі холодильники потрібно обов’язково розморожувати двічі на рік.
Тривалість циклів відтавання залежить від установки терморегулятора, завантаження холодильника, температури навколишнього середовища. Іноді зустрічаються моделі з комбінованими системами охолодження: холодильна камера розморожується за допомогою «плаче стінки», а морозильна обладнана вентилятором.

Дизайн і комплектація холодильної камери.

Холодильна камера комплектується полками, різними контейнерами для яєць, овочів, м’яса, риби, ємностями для ароматних продуктів, наприклад для часнику (у більш дорогих холодильниках).

Полиці можуть бути скляними або ж гратчастими (металевими або пластиковими).

Скляні полиці гарніше зовні, досить міцні (витримують вагу до 25 кг), їх легко мити. Витіканню пролитої рідини перешкоджають обмежувачі – бордюри. (Samsung, Daewoo і Sharp віддають перевагу скляним полкам).

Гратчасті полки міцніші, на них без страху можна ставити важкі каструлі і банки. Повітря вільніше циркулює усередині холодильної камери. Холодильники з металевими полицями випускає Whirpool.

Такі відомі фірми як Elektrolux, Bosh, Siemens випускають холодильники і зі скляними, і з гратчастими полицями.

Кріпляться полиці за допомогою пазів або штифтів (4 штуки) в бокових стінках, на які кладеться полку. Пазів повинно бути досить для того, щоб Ви самі вільно моделювали простір холодильної камери.

Вибір морозильної камери. Розташування, характеристики.Зверху або внизу

Якщо морозильна камера знаходиться над холодильною, то цей холодильник не вище 1 м 78 см. Морозильник таких моделей досить містке, має полиці на дверях морозильної камери. Сама морозилка зазвичай має одне відділення, розділене поличкою на дві частини. Холодильники з морозильною камерою знизу мають висоту до 2 м 10 см. У них зазвичай три висувних ящика з пластмаси або ж решітчасті ящики.

Пластмасові ящики більше підходять для зберігання ягід, овочів, зелені мелконарезаной, т.к. тому що у випадку розриву пакета вміст упаковки залишиться в ящику, з якого його легше видалити. З ящиків легше діставати продукти, які далеко лежать.
Грати ж займають менше місця, вони забезпечують більш вільну циркуляцію повітря.

У холодильниках з нижньою морозильною камерою можна довго зберігати в окремих ящиках рибу, м’ясо і фрукти з овочами. Проте слід врахувати, що чим більший об’єм морозильної камери, тим менше холодильної.

Характеристика морозильної камери.

Розглядаючи морозильну камеру холодильника, в першу чергу зверніть увагу на обсяг і заморожують здатність (кількість кілограм заморожуються за добу продуктів). Звичайною господині достатньо 5-10 кг на добу. Врахуйте діапазон робочих температур (здатність камери створювати і підтримувати певну температуру). Кількість зазначених зірочок відповідає періоду часу, протягом якого зберігаються продукти без втрати якості.

Одна * відповідає – 6 ° С.
* Температура – 6 ° С. Зберігання продуктів до 7 днів.
** Температура – 12 ° С. Зберігання продуктів до 30 днів.
*** Температура – 18 ° С. Зберігання продуктів до 90 днів.
**** Температура нижче – 18 ° С. Зберігання продуктів 6-12 місяців.

Зазвичай в морозильнику підтримується температура – 18 ° С. При такій температурі продукт зберігає колір, смак, зовнішній вигляд, вітаміни.

Режим швидкої заморозки – 24 ° С. Зазвичай морозильна камера холодильника укомплектована акумуляторами холоду. При відключенні морозилки вони підтримують температуру до доби.

Система No-Frost.

В камері відбувається охолодження продуктів численними потоками холодного повітря. Іній в камері не утворюється. Тому вона не вимагає разморозки. Продукти швидше заморожуються і довше зберігаються. Завдяки циркуляції повітря швидко відновлюється температура. Але потрібно врахувати, що система No-Frost займає певний простір в морозильній камері. Тому обсяг морозилки з системою No-Frost. Менше аналогічної моделі без цієї системи.

Нульова зона. Вибір холодильника.

Це додаткова камера (відсік) з температурою 0 ° С і відносною вологістю 50%. У такій камері продукт зберігає свіжість, вітаміни, смакові якості в 2-3 рази довше, ніж у звичайній холодильній. Зелень, овочі, фрукти довго виглядають, як щойно з грядки. Такий температурний режим підтримується в промислових холодильних установках.

Вибір холодильника. Компресор.

Компресор – мотор, який охолоджує ємності холодильника.

За кількістю компресорів холодильники бувають однокомпресорні і двохкомпресорні.

Однокомпресорний агрегат – це холодильники, в яких мотор обслуговує і холодильну і морозильну камери. Такі холодильники дешевше. Часто це холодильник з «плаче стінкою». Але, відключаючи одну камеру, ви автоматично відключаєте й іншу, що не завжди зручно.

Двохкомпресорні холодильники дозволяють вибрати потрібну температуру для різних камер, відключити і помити їх окремо один від одного. Тобто холодильна та морозильна камера в даному випадку незалежні.

Іноді одна фірма виробник може використовувати компресор іншої (наприклад, Bosh використовує компресори концерну Matsushita Electric). Це не впливає на якість продукції.

Великі холодильники, трикамерні моделі, холодильники Side-by-Side завжди мають два компресори.

Вибір холодильника. Клас енергоспоживання.

За енергоекономічності холодильники поділяються на три класи:

1. Дуже економічний клас (А, В, С)
2. Середній клас (D)
3. Неекономічний клас (з високою витратою енергії – EG)

Виробники прагнуть випускати економічні моделі холодильників.
Дорогі і дуже економічні холодильники коштують набагато дорожче своїх менш економічних родичів.

Покупець повинен знати, що він сам може, заощадить електрику.
Врахуйте, що їду ставлять у холодильник лише охолодженої до кімнатної температури. Не слід відкривати зайвий раз двері і не можна довго тримати їх відкритими. Не потрібно встановлювати холодильник біля опалювальної системи, плит.

Вибір холодильника. Ціна.

Ціна грає важливу роль при виборі холодильника. Вона залежить від наступних складових:

від величини (обсягу) холодильника;
від того вбудовується він чи свободностоящий;
від кількості камер;
від функцій і систем роботи холодильної та морозильної камер;
від внутрішнього дизайну і комплектації камер;
від кількості компресорів;
від класу енергоспоживання холодильника;
від додаткових функцій;
від фірми-виробника.

Якщо Вам потрібен холодильник середніх розмірів з найнеобхіднішими функціями – це агрегати Ariston, Zanussi, Атлант (300-400 у.о.)

Хороша якість і оптимальна ціна – це холодильники 600-800 у.о.

Дорогі моделі (від 1500 у.о.) – це сучасні холодильники AEG та Miele. Такі холодильники мають цілий ряд переваг:

спеціальна поличка для зберігання кремів і масок;
лоток для заморожування ягід;
режим відпустки (вимкнений агрегат довго зберігає постійну температуру без додаткового енергоспоживання);
записну книжку морозилки з покажчиком заморожених продуктів.

This entry was posted in Техніка and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.