Жінка і штани

штаниМода змінюється , як погода в березні. І час від часу постає питання про жіночі брючні костюми, джинси, чи є вони жіночим одягом? При цьому дехто стверджує, що раніше жінки штанів не носили, а перейняли цей одяг від чоловіків в наслідок емансипації та розвитку фемінізму. А в мене постає інше питання, а чоловіки раніше штани носили? Відомо, що в Біблійні часи ні чоловіки, ні жінки в Палестині штанів, ні штанів не носили. Навпаки, і чоловіки, і жінки носили сукні, які сьогодні сприймаються як виключно жіноча частина гардеробу.

Якщо звернутися до історії, то в Євразії носити штани першими стали кочові народи, зокрема скіфи, а також перси, потім гуни, германці. Спочатку кожна штанина була окремим предметом, тому в багатьох мовах назва цього виду одягу є множиною.

У Стародавньому Римі штани спочатку вважалися варварської одягом, але під час воєн з варварами, в зв’язку з необхідністю ведення воєн зимою, вони спершу були запозичені військовими, а потім і іншими римлянами. Причому популярність здобули короткі штанці, як були малопомітні під традиційним римським одягом.

На Сході, на відміну від Європи, штани традиційно носилися не тільки чоловіками, але і жінками, причому жіночі штани, що носилися під сукнею і спідницею, виконували функції нижньої білизни, а відсутність штанів під спідницею засуджувалося суспільством.

За своїм функціональним призначенням штани не є чоловічими або жіночими – вони призначені для зручності в певних функціональних і кліматичних умовах.

Але незважаючи на це деякі люди, а особливо представники деяких церков продовжують стверджувати, що жінкам не можна носити штани, і посилаються на місце в Біблії: «На жінці не повинно бути чоловічого одягу, і чоловік не повинен одягатися в жіноче плаття, бо гидота для Господа, Бога твого, хто чинить це.» (Втор.22: 5)

Зверніть увагу: «чоловік не повинен одягатися в жіноче плаття». Як вже ми згадували, що в Біблійні часи чоловіки і жінки носили сукні. Але чоловічі сукні та жіночі мали певні відмінності, які і давали можливість ідентифікувати їх належність до певної статі. Така ж історія і з штанами. Суть заборони полягає в тому, щоб чоловік не виглядав як жінка, а жінка не уподібнювалась чоловікові. Щоб підходячи до людини, ви не відчували труднощів з визначенням чоловік це чи жінка. А мерзотою є саме причини, за якими чоловік хоче виглядати як жінка, а жінка як чоловік.

This entry was posted in Жінки, Люди, Традиції and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.