Квіткова клумба

Весна. Навіть не хочеться згадувати , що пару днів тому падав сніг, був мороз. Настала Божа благодать – тепло, сонячно і вже важко всидіти в хаті. Та й весна вимагає від нас праці. Але ми можемо і працю перетворювати в приємність. І як приклад, дубровські газдині чаклують коло клумб на яких вже зацвіли перші веняні квіти. Але яке різнобарв’я буде милувати око до пізньої осені  то тепер можна лише уявити.

У всі часи квіти були найбільш яскравою і універсальною декоративною прикрасою і саду, і приватного будинку, а різноманітні квіткові композиції є гордістю господинь. Квіти на присадибній ділянці – це обов’язковий атрибут. І справді, де ще можна настільки близько милуватися красою живої природи, а також безпосередньо брати участь у її створенні. Напевно, саме тому клумби, квітники і газони користуються у нас особливою популярністю, а вирощуємо ми їх з такою любов’ю.

klumba-1.jpg

По суті клумба являє собою квітник, форма якого може бути найрізноманітнішою, – коло, прямокутник, овал, багатогранник або взагалі асиметрична фігура. Крім того, на деяких клумбах, за допомогою квітів створюється певний орнамент або малюнок. Все залежить від задуму і фантазії господині.

Звичайно ж, у себе дома ми самі є дизайнерами і робимо клумби на свій смак. Однак, щоб отримати добрий результат необхідно мати хоча б загальні уявлення про мистецтво створення клумб.

Квіткові клумби найкраще облаштовувати на відкритих і рівних просторах присадибної ділянки. При цьому для створення клумби використовують  багаторічні, а також одно-та дворічні рослини.

klumba-2.jpg

При оформленні клумби її дизайн повинен відповідати таким вимогам:

• клумба не тільки повинна виглядати красивою і доглянутою, а й добре видимим з будь-якого місця;

• клумби можуть бути різними за розміром, проте мінімальна площа складає не менше 3-х кв. м;

• дизайн клумби, особливо внутрішньої частини, виконують не занадто складною і заплутаною;

• рослини, що становлять клумбу, повинні підноситися на 15 см над поверхнею грунту.

Перед тим, як формувати клумбу, слід врахувати, що існує декілька найбільш поширених типів клумб – традиційні, регулярні, нерегулярні, килимові, підняті, вертикальні, клумби-панно, клумби-хамелеони, моноклумби.

Традиційні клумби прикрашають ландшафт з ранньої весни і до пізньої осені. Як правило, такі клумби представляють собою яскраве і ошатне многоколір’я протягом усього теплого сезону. З приходом весни розпускаються крокуси, тюльпани, нарциси, які змінюються строкатими літніми квітами, а потім настає пора осіннього зачарування. При створенні традиційних клумб використовують і багаторічні, і клумбові, і цибулинні рослини.

Регулярну клумбу відрізняє чіткий геометричний візерунок, що створюється рослинами, який підкреслює, що дане творіння є заслугою людської фантазії. Рослини, складові дизайн клумби, підбирають ті, які цвітуть практично одночасно.

Нерегулярне клумба складається з рослин, засаджених окремими групами і квітучих по черзі одна за одною. Крім того, подібна клумба має більш природний вигляд, оскільки різні рослини можуть частково перекриватися.

klumba-3.jpg

Для створення дизайну килимовій клумби використовуються карликові рослини, за допомогою яких виконуються складні орнаменти та візерунки. Такі клумби потребують великої уваги і ретельного догляду.

Підняті клумби являють собою частину загальної композиції ландшафтного дизайну саду. Тому вони, як правило, мають великі розміри і вимагають багато місця. Для їх виконання висаджують клумбовие рослини.

Клумба-панно використовується дизайнерами для створення певного зображення. Це може бути, приміром, клумба-годинник. У таких клумбах використовують і декоративні, і клумбові квітучі рослини.

Моноклумби – це клумби, засаджені представниками одного виду рослин. Вони бувають як однотонними, так і можуть радувати своїм різнобарв’ям.

Взагалі процес створення клумби виключно індивідуальний. Саме тому знайти дві однакові клумби практично неможливо, та це й не потрібно. Адже для кожного певного місця потрібна розробка власного дизайну квіткової клумби.

Щоб клумба радувала Вас гарним цвітінням протягом усього теплого сезону, необхідно з особливою ретельністю підбирати як склад рослин і квітів, так і схему їх посадки. Найбільш поширеними рослинами, які використовуються для оформлення квіткових клумб, є наступні:

1. Цибулинні – тюльпан садовий, гіацинт, гладіолус, жоржин.

2. Багатолітники – півонія, гвоздика периста, лілія, дельфініум, флокс, ірис, хризантема, астра, дзвоник карпатський, хоста, примула, очиток, ромашка садові й інші.

3. Дворічні – маргаритка, незабудка, дзвоник середній, гвоздика турецька, мальва.

4. Однорічні – петунія, портулак, тютюн, астра, чорнобривці, бегонія, сальвия.

klumba-4.jpg

Квіткова клумба – це важливий декоративний елемент, який зможе надати Вашій присадибній ділянці унікальний і неповторний вигляд, а у Вас буде можливість все літо насолоджуватися красою і вдихати аромат квітучих рослин нашої природної зони.

 

http://www.chaoslend.ru/

This entry was posted in Сад. Bookmark the permalink.

Comments are closed.