Боби в соусі (Fave in umido)

Боби Тушковані боби є типовою сицилійською стравою, але моя хресна мама також готувала боби і практично майже нічим вони не відрізняються від сицилійських. Ну, може додаванням не такої олії(тоді за совітів), та й замість цибулі давала часник. Сицилійці то називають  “боби з цибулею», а ми можемо назвати «боби з часником». І то є пісна страва, що сам раз підходить для їди в піст.

    Приготування дуже просте, просто  тушкуємо боби, додаємо часник, або як сицилійці – цибулю, або вже для дуже делікатних осіб цибулю-шалот. Дехто не любить шкірки бобів, тому можна її зняти, але як би сказав мафіозо-сицилієць «scusa, вібачійте, але то не то».

Найліпше то робити коли є свіжі боби, але тепер боби треба поставити на ніч в холодну воду, щоб намокли, Бо не вгризете.

Краще боби відварити спочатку, а потім тушкувати, але на Сицилії роблять інакше.

У пательню налийте олії (оливковою, щоб відчутися чистокровним мафіозо, або нашою зі сємочок), дрібно наріжте туди часничку, або цибульки і всипте боби. Почекайте пару мінут, нехай посмажиться, а потім долите склянку води і прикрийте покришкою і на маленькому вогні нехай то вариться 15-20, а то більше мінут, бо все залежить від розміру бобів. Потім, як знімете з вогню, нехай той цимес, ще трохи побуде під покришкою, так  вийде смачніше. Викласти то на таріль.

Потім додати листя свіжого або сушеного орегано, дуже файно поперчити і скропити ще олійкою(яка є). Амінь. Смачного!

This entry was posted in Відпочинок, Кулінарія and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.