Будь лагідний

Крамеро.Гжегож Крамер, єзуїт
Я переконаний в тому, що ми – як Церква, повинні перестати займатися собою. Церква має проповідувати Ісуса. Тоді в Церкві будуть люди, тоді в Церкві буде Слово Боже, чуда, великі справи і будуть також … гроші.
Ті люди йшли до Ісуса на звістку про Його діла. Я дивлюся і слухаю, що ми зараз чуємо в засобах масової інформації. Говориться багато про Церкву і маю підозру, що коли б тоді було стільки інформації про Ісуса, то не мав би часу навіть щось з’їсти. Тому, тут не йдеться про кількість інформації. Людина ззовні(та що не відвідує церкву -ДВ) чує завжди про те, що Церква вирішує свої справи (позитивно чи негативно), що боронить свою гідність і позиції. Рідко сьогодні чути про Ісуса, Бога Живого, який приходить з Любові до людини. Зробили з Нього (з добрих намірів) хранителя цінностей, бич проти невіруючих, суперпедагога, приклад вчителя і т.д. Вже не раз чув, що є наївний в таких розмовах. Так є, але і Він також був. І це мені в Ньому подобається, що є Кимось, хто незважаючи на “гавкіт собак” навколо йде далі. Можна це називати наївністю. Я називаю це Євангелізацією (проголошенням Доброї Новини — так це можна назвати).
Ще з юності був переконаний, що в Церкві є забагато крику. І тут розмова не про тон крику. А про зміст спілкування. Колись мені здавалося, що все в міру і до порядку, тому що кінець кінцем тут йдеться про Бога. Він має все це якось тримати вкупі. Однак, чим довше за Ним йду і Його пізнаю, то стаю переконаний, що Бог за цим не стоїть. Цей крик завжди вказує мені, що Церква зазнає поразки в Євангелізації, про таку поведінку можна коротко сказати – “Добре, не вдається милістю, то принаймні налякаймо”. Страх не є доброю мотивацією.
А ще про закінчення цієї Євангелії. “І духи нечисті, як тільки вбачали Його, то падали ницьма перед Ним, і кричали й казали: Ти Син Божий! А Він їм суворо наказував, щоб вони Його не виявляли.” (Марка 3, 11-12) Сьогодні читається це так. Багато говориться віднедавна про екзорцизм і на теми навколобісівські. Страшенно це роздмухується. Бо ж воно таке медіальне. Цілком інакше в тому тексті. Ісус каже мовчати. Не хоче розголосу. І це також для нас вказівник. Це про Того, хто виганяє, а не про вигнаного.
Євангелія є така проста і добра.

This entry was posted in Єзуїти, Віра, Філософія, Церква and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.