о. Вітольд Левицький

Слуга Божий і місіонер-просвітянин
Церква, родина, освіта і культура – найголовніші чинники формування людської особистості, душі людини нa засадах норм християнської моралі, українських національних традицій, виховання в дусі любові до Всевишнього, ближнього та рідної землі.

B такому напрямку розпочиналась місійна праця пароха УГКЦ „Серця Ісуса і. Серця Марії” м. Долини о. Вітольда Левицького, радника Єпископа Івано-франківської Єпархії.

Народився отець 19 квітня 1950 року в с. Оболоня на Івано-Франківщині. Закінчив стаціонарно івано-Франківське музичне училище ім. Д. Січинського. Працював за фахом у Вигодській та Долинській музичних школах Працюючи педагогом; був покликаний Богом на його служіння. B травні 1993 року закінчує Івано-Франківський Теологічно-Катехитичний Духовний Інститут.

У серпні 1992 р. рукоположений Преосвященним Владикою Софроном Дмитерком та розпочав свою священичу працю у новоствореній парафіяльній громаді церкви „Серця Ісуса і Серця Марії”.

Отримує благословення B Преосвященного Владики Іринея Білика на духовно­-просвітницьку працю з молоддю, серед широких верств населення, українських родин. 3 метою духовного і національного відродження українських християнських традицій та моралі отець Вітольд розпочинає місіонерсько-просвітницьку діяльність, співпрацюючи з органами державної влади та громадськими і політичними організаціями демократичного спрямування, зокрема „Просвітою”. Жодне державне свято; віче, акція, відзначення історичних дат та постатей; походи не обходяться в районі без активної участі отця Левицького.

B листопаді 1997 p. о. Вітольд Левицький призначається деканом Долинського деканату. Крім своїх безпосередніх обов’язків як декан приділяє особливу увагу молодому підростаючому поколінню – майбутньому нації.

Організовує поглиблене вивчення християнської етики y всіх школах м. Долини; де заняття проводять спеціалісти-катехити з вищою освітою. Створює різні духовні організації, зокрема клуби і гуртки, де діти, молодь та дорослі можуть краще пізнати Божі моральні засади та знайти відповіді на питання, які їх турбують.

3 1997 року працює благодійна Християнська Католицька організація „Любов і Милосердя” для допомоги малозабезпеченим та обездоленим. До їх пocлyг діє благодійна їдальня.

Цього ж року створена молодіжна організація українська молодь – Христові”, де вивчають Святе Письмо, проводяться християнсько-практичні заняття, організовуються тематичні вечори тощо.

У 1998 році при центральній дитячій бібліотеці працює гурток „Пізнаймо слово Боже”, B якому діти вивчають і пізнають Божі заповіді.

3 1999 року на околицях села Мислівка, в урочищі „Ільма” розпочав працювати духовний табір відпочинку. Тут священики і катехити у вільний час працюють a молоддю, організовують різні дозвілля здорового способу життя.

3 вересня 2001 року при Долинській школі a поглибленим вивченням англійської мови відкрито спортивний клуб „Фаворит”, B якому юнь не тільки займається спортом, a й при допомозі священиків практикує здоровий спосіб християнського життя.

При церкві працює недільна школа. B ній ведеться підготовка дітей до святого Причастя. Діє апостолят молитви ім.. А. Шептицького для молоді і старших людей.

У червні 1996 року отець Вітольд Левицький створює дитячий ансамбль „Діти Світла”, з яким розпочав нову працю в просвітницьких поїздках не лише пo рідній Долинщині, a й пo різних областях України.

B серпні 2000 року дитячий ансамбль став лауреатом дитячого обласного конкурсу-фестивалю популярної музики „Карпатські соловейки” і з часом отримав звання „Зразковий аматорський вокальний ансамбль”. За час свого існування ансамбль дав понад півтори тисячі концертів. Неодноразово побував у місті Києві та за кордоном: в Польщі, Німеччині, Австрії, Італії, Франції. Колектив ансамблю постійно поповнюється новими учасниками. Вже діє третій склад ансамблю.

B липні2005 року отець Вітольд Левицький призначається радником Єпископа Преосв. Володимира Війтишина Івано-франківської Єпархії.

3 квітня 2006 року отець займається особистою місійною діяльністю, проводячи поїздки пo різних паломницьких святих відпустових місцях. Він тонко відчуває пісню, вміє проникнути в її глибину і через пісенну молитву згуртовує навколо себе шанувальників духовної пісні, молодь. Обдарований Богом талантом співу, виступає на багатьох концертах як соліст духовного і світського жанру.

За кропітку духовну працю отець Вітольд Левицький отримав чимало нагород від духовних, державних органів, громадських організацій за багаторічну про­світницько-культурну діяльність та вагомий внесок в духовне і національне відрод­ження, утвердження в суспільстві принципів гуманізму, взаєморозуміння, релігійної та громадянської злагоди, сприяння розбудові та зміцненню Української держави.

Виконує музичні твори В. Домшинського на слова В. Крищенка, М. Ковалко, B. Дехтяра, B. Сав’юка, Т. Яковенко. Отримав на це благословення від Преосвященного Владики Софрона Мудрого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *