Про палинку

Volika Zuzak

Вечір. Неділя. Сиджу і думаю, що я вам обіцяла в п’ятницю написати щось цікавого. А, так як ми минулого тижня я вам розповідала про пиво, то цього тижня сам Бог велів розказати про палинку🙂.
Інтернетом багато блукає мемів з приводу користі вина, пива, кави. Погана погода? Випийте каву по-ірландськи. Нудьгуєте? Випийте погарчик мерло, а пак іще погарчик, і ще… Начальник ідіот – упийте пива…у п’ятницю…з колегами…і перемийте йому всі кісточки. А, от про палинку немає. Я довго сиділа і думала, а чому ж? І, знаєте, я дійшла висновку, що немає подібних мемів про палинку, бо вона є помічна від усього.


Випийте децу палинки, а потім ще децу, а потім ще (бо ж закарпатці п’ють дотричі) і вам стане пофігу на погоду. Адже при плюс два і в дощ тааак весело гуляти. А ще вас потягне на пригоди, дискотеки, бари – тут вже не до нудьги. І, під фінал, не забудьте зателефонувати начальнику і сказати все, що про нього думаєте. Матимете шанс змінити начальника…і роботу.
Ну, і як же ж не згадати лікувальні властивості цього чудо продукту:
* у вас проблеми з шлунком? – випийте палинки з перцем.
* ви застуджені? – випийте палинки з мастю.
* отруїлись? – палинка з сіллю.
Ще ж, кажуть, що вона тиск понижує, а якщо настояти на горобині, то й взагалі. Про настойки, то окрема бисіда…
Палинка є на любому застіллі, чи то хрестини, чи похорони, чи просто до вас гості зайшли. А ми ж закарпатці гостинний народ.
– Я лем пів деци уп’ю і всьо.
– Як лем пів деци? Раз п’ ють у пустів хижи.

– Два раз п’ють на комашні. (на поминках). Давайте дотричі.
… Після пувлітри.
– Дякуву за гостину. Час і домів йти.
– Нно, тогди капуркова.
… І так 10 раз.
– Ще раз дякуву за битярську гостину. Добрунуч.
… П’ють стоя у двирях. Капуркова. (капура – ворота). 

При цьому під час такої гостини встигають обговорити всі нагальні питання: політику, економіку, релігію і…што Анця Юрова…нно того Юри, што фельдшером бов…тать того, што отиць му Ферко…што поштарьом бов, а жона му у школі робила…нно, та Анця з чихів си фрайира привела. Таяк би у нас хлопців у селі не боло. От, хоч би Іван Марійин, нно тать тої Марії….
Кажуть, ош палинка, то все одинаковий смак, але різні пригоди. Але я не погоджусь, адже у кожної ґаздині одна й та сама страва смакує по різному. Так само і палинка, у кожної ґаздині вона інакша…

Палиночко біла-біла,
як ти мені надоїла,
Я за тебе срібло-злото,
а ти мене у болото,
Я за тебе три червінці,
а ти мене по печінці.

This entry was posted in Без категорії. Bookmark the permalink.

Comments are closed.