Півонії

Китайці називають півонію Королевою квітів або Феєю квітів. Так вони висловлюють своє захоплення цією розкішною квіткою. І вона дійсно прекрасна – велика голова з безліччю пелюстків погойдується на витонченій ніжці.

Півонія була названа на честь Пеона, лікаря, який лікував богів. Існує близько 30 видів півонії. Період цвітіння припадає на весну та раннє літо, зазвичай початок червня. Кольори півонії – білий, жовтий, червоний, рожевий. Це рідна квітка для Азії, Південної Європи та Північної Америки.

Півонії в змозі вижити суворою зимою і невибагливі. Одного разу посаджена півонія буде розквітати на вашій ділянці багато років.

Ці квіти вирощувалися в Китаї більше двох тисяч років, і не тільки з-за красивих квітів, а й з-за коренів, які вживалися в їжу, а також в лікувальних цілях. До речі, півонії можуть жити на клумбі більше 50 років, при цьому вони навіть не вимагають особливого догляду.

А якщо зазирнути в історію, то можна дізнатися дійсно багато цікавого. З давніх часів півонії вважалися символом щастя, успіху і багатства. Ботаніки склали опис півонії в 1636 році. Але особливе ставлення до півонії все-таки в Китаї. У 1903 році півонія була проголошена національною квіткою Китаю. У Японії півонія називають Ібісугусурі, що означає «ліки з Китаю». У традиційній сільській медицині півонія використовувався як засіб від менструальних болів і астми.

Півонія любить сонце, якщо сонячні промені потрапляють на неї, то її квітка із зеленого перетворюється в червоний буквально за тиждень. Півонії потрібно садити ранньою осінню, щоб вони закріпилися в грунті до зими. При посадці потрібно додавати в ямку невелика кількість добрив, саму  півонію не треба садити занадто глибоко, інакше вона буде погано цвісти.

Ці квіти не вимагають особливого догляду за собою. Однак їх треба підгодовувати ранньою весною і протягом сезону цвітіння. Під час сухих літніх місяців їх теж потрібно поливати. Регулярно підгодовувати обов’язково. Так буде забезпечено поява кольорів. Крім того, треба зрізати бічні бутони, для того щоб квітка на верхівці могла розвинутися краще. Але частина бутонів потрібно залишити, для того щоб рослина була стійкіше.

Для того щоб квіти або бутони не пошкодилися під час сильного вітру або дощу, потрібно увіткнути в землю яку-небудь паличку і прив’язати до неї стебло, щоб забезпечити стійкість рослини. Зів’ялі квітки потрібно видаляти.

Восени залишилися стебла краще обрізати, а потім видалити зовсім.

 

Проте незнання важливих біологічних особливостей цієї рослини іноді зводить нанівець старання квітникаря виростити деревовидну півонію.

Чому не цвіте

(10 причин)

1. Рослина посаджена занадто мілко або занадто глибоко.

2. Півонія «перегодована» азотом.

3. Ви передозували добрива або підживили замало. Деревовидним півоніям не потрібна велика кількість добрив.

4. Пуп’янки були пошкоджені морозом, раптовою спекою або хворобою.

5. Пуп’янкам не вистачає світла.

6. Рослина ще надто молода.

7. Кущі півонії посаджені надто близько один від одного.

8. Півонії часто пересаджували або ділили.

9. Рослини восени занадто швидко обрізали, ще до того, як потемніло листя.

10. Грунт під кущем надто сухий або перезволожений. Півонії ж люблять ґрунт добре дренований.

Поливати їх треба на повну глибину коренів. Між поливами ґрунт повинен висохнути.

Місце висаджування

1. Півонія не любить сусідства з великими деревами.

2. Рослина добре почуватиметься в добре дренованому нейтральному ґрунті.

3. Півонія краще росте на сонці, але квітуватиме довше у півтіні.

4. Відстань між кущами повинна бути досить великою, оскільки вони розростаються і живуть до 50 років.

5. У перших кілька років півонія формується, вкореняється і тому не цвіте.

6. Не обрізайте півонію восени, оскільки на здерев’янілих пагонах з’являться квіти наступного року.

Глибина висаджування

1. Найважливішим при вирощуванні деревовидних півоній є те, чи правильно вони посаджені.

2. Висаджуючи рослину, слід заглибити точку щеплення на 10-15 см нижче рівня ґрунту.

3. Не хвилюйтеся, якщо після висаджування в такий спосіб на поверхні залишиться маленьке стебельце. Через 2-3 роки воно розростеться в компактний багатостебловий кущ.

За матеріалами:

«Вільне життя плюс»

http://www.vashsad.ua

 

This entry was posted in Сад and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.