Знову вихідний і знову варто б посидіти біля вогню, відпочити. Але може виникнути проблема – ви не приготували м’яса для шашлику. Швидке вирішення проблеми – ШПИКАЧКИ. Для цього швиденько їдемо в Долину ( в Дуброві такого «цимесу» нема) і в ковбасних магазинах купляємо шпикачки. І практично через пів години ви готові до пікніка.
Історія ковбасок «špekáčky»
Цей витвір кулінарного мистецтва появився в Чехії в поза минулому століття як різновид ковбасних виробів і спочатку називався ковбаски, сосиски або opékáčky. При виробництві до мяса додавали борошно і вважалося що такий продукт є дієтичний і його приписували докторі для харчування хворих.
Міжнародне визнання прийшло в 1891 році на Національній виставці в Празі. Тут було зведено спеціальний ковбасний стенд. І на ньому відвідувачам пропонувалися ковбаски під назвою «Ковбаска копчена» і продавали ще теплими з хроном і сіллю на паперовій тарілці. Ця подія викликала бум популярності в споживанні ковбасок, які отримали назву «špekáčky»(шпикачки) .
Ковбаски виготовляли з дрібно перемеленої суміші свинини та яловичини з м’якими копчення шпику, який дав назву продукту. За оригінальним рецептом шпікачки повинені складатися з 50% м’яса молодої яловичини, 20% свинної вирізки і 30% нарізаного кубиками сала і повинні бути заправлені з часником , перцем або трохи мускатним горіхом. Ковбаски наповнені в яловичих або свинних кишках діаметром 3-4 см і що 5-7 см в довжину перевязані шнурком, вагою по 65-85 грам. Тепер про такі ковбаски можна лише мріяти або робити самому. Навіть чехи визнають, що якість шпікачок добра була і рецептура зберігалася лише до 1990 року. Коли почитав документ Евросоюзу, який регламентує склад шпікачок зрозумів, що навіть на батьківщині продукту натуральних шпікачок знайти не можливо. А що говорити про Україну?
Приготування.
Приготувати шпикачки можна шляхом нагрівання, термообробкою, холодною обробкою з приправами. Підігріта ковбаска соковита, дуже жирна, золотисто-червоного кольору. Підсмажування ( барбекю) є одним з найбільш часто вживаним методом приготування – поліпшує смак і швидко обжарюється, а також зменшує жирність. Запечена ковбаска червонувато-коричнева, з гарним блиском.
Пропоную декілька рецептів для приготування шпикачок.
Запечені ковбаски
- 8 шпикачок поздовжньо надрізаних на дві третини
- 2 червоних і зелених переці
- 1 велика цибулина, нарізати півкільцями
- 300-400 мл кетчупу (рекомендується поєднання гострого і солодкого)
- 1 пляшка темного пива
- Час приготування: 30 хвилин
- Випічки: до1 години
Кількість порцій
- Для 4-х осіб
Приготування
Половина перецю розрізають уздовж, видалити насіння і нарізати скибочками.
В розрізи ковбасок кладуть різні перчини і складають в каструлю одна біля одної. Посипати кільцями цибулі.
Змішайте кетчуп, пиво і вилийте отриману рідину на ковбаски. Зверху посипту перцем, який залишилися. Випікати в попередньо розігрітій духовці при температурі 180 ° С близько години.
Запечена ковбаска подається з темним пивом.
Мариновані шпикачки
Склад
½ кг ковбасок
2-3 цибулі
4 кислі огірки
Майонез
Маринад:
2 столові ложки олії
2 столові ложки оцту
2 столові ложки кетчупу
1 ст. ложку гірчичного порошку
1 ст. ложка цукрової пудри
1 / 2 чайної ложки перцю чилі
Приготування
Змішайте інгредієнти для маринаду і довести до кипіння, дати охолонути. З охолодженого маринаду і майонезу зробити суміш. Додати ковбаски, нарізану цибулю, огірки і поставити на два дні, щоб дозріли( дехто вважає , що смачніші мариновані шпікачки виходять через 10 днів, але яку то силу волі треба мати і треба вважати, щоб не втопитися в слині).
На Закарпатті готують шпікачки трохи інакше, то щось подібне до шашлика, але незвично і смачно.
Шпикачки закарпатські із свинини та телятини
1 порція (з розрахунку на 2 рожни):
100 г телятини
100 г свинини
20-30 г сала
1 стручок перцю солодкого зеленого або червоного
кришки черствого хліба
розтоплений смалець або олія
сік смаженого м’яса
гірчиця
спеції: лимон, перець чорний мелений, сіль – за смаком.
М’ясо обчищають, відбивають, солять, посипають чорним перцем, збризкують лимонним соком (декількома краплями) і витримують. Потім нарізають кубиками. Сало також нарізають кубиками. З перцю видаляють плодоніжки та насіннєве гніздо і нарізають шматочками. Все розділяють пополам і послідовно натягують на рожни: шматочок сала, шматочок телятини, шматочок свинини, шматочок перцю, шматочок сала і т. д. Підготовлений шашлик змащують олією або смальцем, обкачують у кришках хліба і смажать на добре нагрітій решітці. Подають по 2 котлети на порцію з салатом з картоплі або помідорів, м’ясним соком, скибочками лимона і гірчицею.
Ми пішли простим шляхом, шпікачки запекли на решітці на вогні , трохи зелені, трохи пива(не чеського) і забава готова. Було дуже смачно.
Подяка
http://tn.nova.cz
http://www.kolyba.org.ua