В традицію ввійшло складати звіти про зроблену роботу. Я також постараюся проаналізувати наявність дубровської сторінки в інтернеті, та й є на то вагома причина- нам один рочок. Хоча якись, але ювілей. Торта з свічкою не буде. Щось саме поняття свічка в мене асоціюється з «вічная пам’ять». Отже банка файного пива і досить, це буде символом відзначення ювілею. Бо саме так цей проект і починався.
Десь в кінці 2010 року мав я розмову з настоятелем церкви Воскресіння Господнього о. Ігорем Будзаном. Він підкинув ідею створення сайту для церковної громади і навіть дав мені список сайтів для ознайомлення. Я почав обдумувати шляхи реалізації і виникало в мене дуже багато питань, і як то зробити практично, і на якій основі, і що буде далі з наповненням, і тд, і тп. При зустрічах з отцем Ігорем казав що думаю над реалізацією, але в реальності ніяк не міг уявити кінцевого вигляду продукту. Потім пішли Різдвяні свята 2011 року- було не того, але коли моя сімя зібралася за святковим столом, то само собою була розмова і про ІТ-технології(при таких розмовах діти стараються мені на пальцях пояснити то, в що я «не в’їжджаю ) І тоді я розказав про завдання, яке переді мною поставив священник. Але і далі нічого путнього в голову не приходило.
На початку лютого минулого року я мав нагоду бути учасником конференції з вільного програмного забезпечення , яка проходила в Львівському університеті. Мешкав в сина, корисне поєднував з приємним, бавив тезку-онука, спілкувався з невісткою та сином. Після вечері, 3 лютого, ми з сином взяли в руки пиво і почали «кавалєрські» розмови. І десь так поволі і дійшли до проблеми створення сайту. Далі все відбувалося швидко, я лиш встигав зрозуміти, що відбувається. Молодість почала діяти і мені лишень залишалося сприймати вже здійснені кроки. В цей вечір я опинився в ролі слухняного підлеглого, а син взяв керівництво на себе. Тоді і відбулися «хрестини» сайту, який дістав доменне ім’я www.dubrova.if.ua і відбувся розподіл обов’язків по впровадженню проекту в життя. Генеральним спонсором і взагалі технічним начальником самопризначив себе Михайло, а мені відвів роль помічника і відповідального за заповнення сайту. Одноосібним рішенням, як патріот Дуброви, Михайло поставив мене перед фактом створення сайту села, а не окремої церкви, і дав купу літератури, яку прийшлося мені проштудіювати. А так як мені шкода синових грошей, то хотівши того чи не дуже, я впрягся в роботу. І 28 лютого 2011 року, в останній зимовий день, сайт з’явився і Internet’і. Такі були початки нашого сільського сайту.
За первісним моїм задумом, я мав велику надію на те, що матеріал будуть постачати мені священники дубровських церков, щось тай підкине сільська рада, може деякий депутат щось напише. Але то були лиш плани, життя показало інакше. І то на краще. Бо я уявляю скільки людей, для прикладу, хотіли б читати рішення сільської ради чи виконкому.
Я вдячний голові пану Кудибину Ярославу, що він не перетворив сайт в набір офіціозу, але завжди допомагає в певних інформаційних питаннях. Я вдячний жителям села за надані фотоматеріали і допомогу в збиранні історичної інформації. Я дякую за матеріали і консультації в написанні матеріалів про церкву і релігійні та моральні питання о. Ігорю Будзану, о. Вітольду Левицькому(м.Долина), о.Кшиштофу Панасовєцу( настоятелю костела РКЦ м.Долина). Велика вдячність журналістам Галині Максимів (с.Солуків), Степану Гериліву(м.Бердянськ) за матеріалами написані для нашого сайту. Також вдячний за співпрацю професору Богдану Винницькому(м.Дрогобич) та пані Тетяні Яблінській(с.Жупани), за критику та поради доктору Філіпу Морісу Германсдерферу (м.Бостон, США).
Особлива подяка і низький поклін Роману Корпану і Ярославу Савчину(газета «Свіча») за дружні поради і наставництво в питаннях журналістики.
Але найдорожче- це люди, які відвідують сайт, такого маленького і багатьом незнаного навіть на Долинщині, села Дуброва. А це за рік 13500 людей з 45 країн світу з усіх континентів (з них є постійними відвідувачами понад 2000 чоловік) відвідали сайт понад 18000 раз і переглянули понад 36000 раз ті матеріали, що розміщені на сайті.
Ми вдячні пошуковим системам Google, Yandex, Search, Bing, Rambler, Yahoo, Seznam, Aol, Ask, з допомогою яких, відвідувачі знаходять в нас потрібну інформацію.
Також маємо фан-сторінку «Дуброва на Facebook»
Я не складаю планів про те, що буде розміщуватися на сайті і коли. Якось Бог дасть. Головне здоров’я і натхнення всім, що причетні до цієї справи і тим, що створюють і тим , що нас читають.