Через декілька тижнів по селах Галичини ранкову зимову тишу будуть розривати крики свиней. Почнеться “жертвоприношення” тварин до свят. Різники будуть в пошані, адже від них залежить смак майбутніх виробів і їх якість. А це і м’ясо, і ковбаса, і шинка, і шпондерок, і сальцесон, і кишка, і смалець, і паштетівка,і холодець, і …А чого варта лише “свіжина”! Файний різник знає, яке м’ясо краще, скільки перцю чи часнику дати. Так що в Дуброві брати Волковецькі, Мальон, Дмитрів, Крупа, Коваль і не лише вони, будуть на розхват, бо вони в різницькому ділі – СПЕЦІАЛІСТИ. А газди з газдинями будуть радуватися результатами своєї праці. І в розмовах, ще довго будуть ходити дані про те, на скільки в об’ємі хто виростив свиню. Так як в селах ніхто свиней не важить, то варто визначити приблизну вагу тварини методом обмірів. А зробити це треба так.

Вимірюється довжина тулуба від потиличного гребеня до кореня хвоста і обхват грудини за лопатками. За цими даними визначають живу вагу свині (кг) відповідно до таблиці.

Визначення живої та забійної ваги свиней

Розрахунок живої ваги Живу вагу свині можна визначити за допомогою формули: ЖВ = ОГ×1.54 + ДТ×0.99 – 150, де

  • ЖВ = Жива вага
  • ОГ = Обхват грудей
  • ДТ = Довжина тулуба

Розрахунок ваги за типом породи Для більш точного визначення ваги використовуйте ці формули залежно від породи:

  1. Для сальних порід: ЖВ = ОГ×ДТ/142
  2. Для м’ясо-сальних порід: ЖВ = ОГ×ДТ/156
  3. Для м’ясних порід: ЖВ = ОГ×ДТ/162

Інформація про забійну вагу Забійна вага відрізняється від живої ваги. Це фактична маса парної туші після повного оброблення (без голови, ніг і внутрішніх органів), виражена в кілограмах. Цей показник залежить від статі, віку, породи та роздільника туші.

Очікуваний вихід продукції:

  1. Від кабанів та свиней живою вагою 100 кг: 72-75% виходу
  2. Від свиней 120-140 кг: 77-80% виходу
  3. Понад 180 кг: 80-85% виходу

Важлива примітка: Ці методи дають приблизні, а не точні вимірювання. Фактична вага може відрізнятися через голодну витримку перед забоєм, яку не завжди враховують під час вимірювань.