В нашого народу була і залишилася традиція – ходити в гості і самим приймати гостей. Це спільні сімейні, родинні свята, це сільські і храмові празники. Це сприяло об’єднанню , поширювало повагу і любов між людьми. Тому ми запрошуємо до нас в гості, на наш сайт. Всі, хто хоче поділитися відомостями про свою малу батьківщину, надсилайте матеріали на [email protected].
Першими гостями в нас – село Жупани з Львівщини
Тетяна Яблінська
В одному з мальовничих куточків Карпат на відстані трьох кілометрів на схід від Верецького перевалу, що підіймається над рівнем моря на 841м у верхів’ї р. Стрий, на її правому березі, над притокою Жупанкою, розташувалось с. Жупани.
Перша згадка про село датується 1515 роком.
Жупани славляться прекрасними краєвидами, чистим гірським повітрям, зеленими уквітчаними полями влітку та засніженими горами взимку.
У центрі села розміщені церква, школа, сільська рада, народний дім « Просвіта», лікарська амбулаторія, дві пилорами та дитячий садок «Берізка». У селі проживає близько тисячі людей.
Поміж гір ялинкових і Бескидів чудових,
Народилось Жупани – українське село.
Там де Стрий протікає, в горах беркут літає,
Там краса незрівнянна, то святе джерело.
Все на світі покину і душею полину,
У село, у Бескиди незбагненної краси.
Процвітай рідний краю, Бойківщина співає
Про звитяги минулих і щасливі часи.
Горді Бойки тут жили в праці, щасті і в мирі,
Що в борьбі з ворогами пролили свою кров
І за землю Жупани, за багатство надбане
Віддавали життя і любов!
О, любе Жупани, Бойківщино кохана,
Де народ непереможний живе,
Де з криштальних потоків з-під Карпат синьооких
Життєдайна Жупанка пливе!
Автор слів: Ганна Буричка.
Музика: Розалія Пасічник.
Недавно село святкувало 50-ти річчя школи, на святкуванні якої були присутні обласна, районна та місцева влади, гості, випускники, учні, вчителі та батьки. На початку урочистої лінійки всіх благословив о. Любомир Сапринюк, перед тим відправивши молебень до Пречистої Діви Марії та освятивши капличку в Її честь на території школи.
Учні та вчителі раділи, бо зусиллями меценатів вдалось гарно відремонтувати школу, перекривши її верх та помінявши вікна, зробивши ремонт в середині, оснастивши школу новими комп’ютерами.
Проте тут дбають не лише про храм науки, яким є школа, але найперше про храм своєї душі. Свідченням цього є величавий храм святого Архистратига Михаїла, що височіє у центрі села.
Храм недавно відремонтували, обшалювавши його дерев’яною вагонкою та перекривши куполи булатом, що надає величі та підкреслює красу нашої святині. До ремонту храм був покритий звичайною бляхою та оббитий дерев’яними дошками.
Наш храм має два празники: один храмовий – святого Архистратига Михаїла, другий престольний – на честь посвяченнята закладення престолу святого пророка Іллі.
Плідно та ревно служить на славу Божу у нашій парохії отець-протоєрей Любомир Сапринюк. Саме він та його дружина п. Стефанія Сапринюк організовували багато прощ з нашого села до багатьох відпустових святинь України, ведуть роботу з молоддю та дітьми. Молодь нашої парохії брала участь у молодіжному християнському форумі «Молодь.Церква.Україна.» у м.Києві 2007 року, а також разом з о. Любомиром побували на Архиєрейській Літургії біля Патріаршого собору Воскресіння Христового м. Києва з нагоди 1020 років хрещення Русі( 2008р.). При храмі діють спільноти « Апостольство молитви» та «Матері у молитві».
До нашого храму часто приїзджають місіонери та реколектанти за запрошенням нашого пароха, який таким чином хоче, щоб люди якнайбільше могли наповнювати свої серця Божою любов’ю, Божою радістю, стягнути на себе ласки Духа Святого.
Одним з таких місіонерів є вихідець із нашого села о. Йосиф Будай (ЧСВВ). Не можемо не пишатись нашими віхідцями із села отцем-мітратом Василем Гасинцем, деканом Чернівецьким, та отцем-протоєреєм Романом Качалою, деканом Тухольківським, до якого і належить наша парохія (у Самбірсько-Дрогобицькій єпархії).
11 грудня 2011 р. Божого з Господньої ласки у наше село завітав о. Вітольд Левицький з духовним концертом ” Хвалімо Бога у Його святинях”.
Парафіяни нашого храму св. Архистратига Михаїла зібралися у народному домі ” Просвіта”, де о.Вітольд і наповнював їхні серця тими зернами Слова Божого, які лунали через пісні та духовні науки.
Дякуємо о. Вітольдові, за те, що подарував нам прекрасну можливість прийняти оті Христові Слова, які линули з його вуст, до свого серця та сповнитись Духом Святим.
Зворушились серця багатьох людей, які були на концерті, та їхні душі наповнились Божою радістю.
Запрошуємо відвідати наше село і насолодитися красою Карпат.