Використання каміння в саду

З кожним роком ландшафтний дизайн набирає популярність у власників земельних ділянок – як у місті, так і за містом. Кожен прагне, щоб прилегла до оселі територія, була впорядкованою і доглянутою. Але звичайними клумбами і квітниками сьогодні вже нікого не здивуєш. Куди цікавіше виглядає такий елемент ландшафтного дизайну, як кам’янистий сад.

Кам’янистий сад, це гірський ландшафт в мініатюрі, створений своїми руками. Альпійська гірка, рокарій, терасований схил – різні види кам’янистих садів. Виберайте той, що припаде до душі – і він незмінно буде радувати вас, ваших гостей і сусідів. Головне, щоб кам’янистий сад гармонійно вписувався в ландшафтний дизайн саду.

Широко застосовуються в ландшафтному дизайні альпійські гірки або альпінарії. Такі кам’янисті сади довговічні і прекрасно виглядають на протязі всього року. Причому розмістити їх можна як на великій території, так і на зовсім маленькій ділянці. При створенні рокарію використовуються сухі русла, ущелини. А якщо ваша земельна ділянка розташована на косогорі або схилі яру, то можна створити терасований схил. Так називається формування горизонтальних уступів (терас), які зміцнюються підпірними стінками. Останні не допускають розмивання грунту.

Ландшафтний дизайн передбачає на горизонтальних уступах (терасах) розміщення квітників, газонів, водойм. Таким чином, можна з користю використовувати особливості природного ландшафту. Якщо ландшафтний дизайн ділянки виконаний в східному стилі, то вас напевно зацікавлять японські сади. Кожен камінь у них підібраний не просто так – він несе в собі сенс і повинен органічно вписуватися в загальну концепцію.

Оскільки Японія – країна вулканогенних островів, при створенні японського саду краще використовувати камені, що мають вулканічне походження – граніт, базальт, андезит. Згідно з традиціями, композиція повинна складатися з непарного числа каменів. Ще одна «прикмета» японського саду – кам’яні стежки, укладені особливим чином.

 Приклади використання каменю в саду.

Подяка: krovli.ru, www.ogrodwobiektywie.zafriko.pl

This entry was posted in Відпочинок, Природа, Сад and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.