Бузьки прилітають на Юзефа

19 березня на залізничній станції в Долині буде тлум. Всі хто хоче мати в себе на господарстві бузьків мусять приїхати і забрати, бо на Юзефа якраз буде доставка бузьків по станціях. Настає весна, набирає силу, вже три дні маємо приємне весняне тепло. На Юзефа, по народних прикметах мають прилетіти бузьки. Всі їх чекають з нетерпінням, без бузька  який ширяє високо в небі, ходить по болоту, шукаючи жаб, ми не можемо уявити наш край. Це наш символ, який приносить діточок в оселі, наша майже священна птаха. Чекаючи на них знаємо, що після їх прильоту, ще буде сніг, бо бузьки його на крилах приносять. Але це останні зусилля зими показати свою силу. Весну не спинити. Отже завтра всі на станцію.
А католицька церква відзначає в цей день святого Йосифа, опікуна Ісуса Христа та обручника Пресвятої Діви Марії, а також, заступника Церкви, родин, робітників, дівиць та вмираючих.

Літанія до Святого Йосифа.

Киріє елейсон!Христе елейсон!Киріє елейсон!
Христе, почуй нас! Христе, вислухай нас! Отче небесний, Боже, помилуй нас!
Сину Відкупителю світу, Боже, духу Святий, Боже, Свята трійце,Єдиний Боже, Свята Маріє, молись за нас.
Святий Йосифе, преславний потомку Давида, світло патріархів, обручнику Богородиці, Пречистий стражнику Діви, годувальнику Сина Божого, дбайливий оборонцю Христа, голово Пресвятої родини, Йосифе найправедніший Йосифе пречистий, Йосифе найрозсудливіший, Йосифе наймужніший, Йосифе найслухняніший, Йосифе найвірніший, дзеркало терплячості, друже вбогості, прикладе трудящих,окрасо сімейного життя, опікуне дів. Опоро сімей, втіхо нещасних, надіє хворих, покровителю вмираючих, постраху пекельних духів, опікуне Святої церкви, агнче Божий, що береш гріхи світу, Господи прости нас! агнче Божий, що береш гріхи світу, Господи вислухай нас! Агнче Божий, що береш гріхи світу, Господи помилуй нас нас!
Молитовник католиків латинського обряду. Львів 2007 р.

This entry was posted in Музика, Тварини, Техніка, Традиції, Церква and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.