День захисту інформації

У 1988 році американська Асоціація комп’ютерного обладнання оголосила 30 листопада Міжнародним днем ​​захисту інформації (Computer Security Day). Метою Дня є нагадування користувачам про необхідність захисту їхніх комп’ютерів і всієї збереженої в них інформації.

Проголошуючи День, Асоціація мала намір нагадати всім про необхідність захисту комп’ютерної інформації та звернути увагу виробників і користувачів устаткування і програмних засобів на проблеми безпеки.

1988 рік не випадково став родоначальником свята, саме в цей рік була зафіксована перша масова епідемія «хробака», що отримав назву по імені свого творця – Морріса. Саме тоді фахівці задумалися про необхідність комплексного підходу до забезпечення інформаційної безпеки. Але прототип першого комп’ютерного вірусу з’явився вже в 1983 році.

З тих пір в цей день з ініціативи Асоціації комп’ютерного устаткування проводяться міжнародні конференції із захисту інформації, супроводжувані масою цікавих і корисних заходів.

Зокрема, повідомляється про розмір збитку, одержуваного незахищеним обладнанням. Наприклад, збиток від комп’ютерного вірусу «Я люблю тебе», запущеного в 2000 році, склав лише в Північній Америці мільярд доларів.

Щорічно День проводиться під певним девізом, який поміщається на плакати та іншу друковану продукцію, що випускається до свята. Протягом декількох років основною ідеєю всіх проведених заходів стало нагадування, що кожен користувач повинен особисто відповідати, забезпечувати і підтримувати захист інформаційних активів та ресурсів.

У цьому контексті захист інформації має на увазі:

– Установку анти-вірусних програм
– Установку міжмережевих екранів (Firewall)
– Використання важко визначених паролів
– Соціальну інженерію
– Фізичний захист інформаційних ресурсів та активів

 

За матеріалами http://www.calend.ru

 

This entry was posted in Техніка and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.