Дубровський “Антикриз”

Світова економічна криза 2008-2009 рр не оминула і наше село. Поменшало роботи, знецінилися гроші. На превеликий жаль, ми залежні від всіх і вся. Є декілька шляхів подолання будь-якої кризи: чекати, що за нас  все вирішать і колись вона та й закінчиться; з горя пити і чекати чуда; направити всі свої знання і вміння на хоча б   вирішення проблем в своєму підсобному господарстві. Сила українців в землі. Я пригадую початок 90-х, біля Долини не можна було знайти клаптика вільної землі все було використано під городи. Ми вижили тоді і коли погляну на закинуті землі тепер – враження, що в Долині кризи нема.  Ну,  а в нашій Дуброві проблеми чи при кризі, чи без кризи однакові – засадити город, обробити і  зібрати врожай, як Бог поможе.

Проблеми власників невеликих земельних ділянок у майже відсутності малої техніки, а якщо і є, то дуже дорога. По правді сказати, наші земляки відносно непогано забезпечені малою механізацією. Але проблеми все ж є. Одна з великих проблем це посадка картоплі. Практично ми ще працюємо дідівськими методами, одна людина – одна кінська сила і сила переважно в руках. І ось в 2009 році, під час кризи, наш земляк, Володимир Ковальчук (керівник приватної будівельної організації) вирішив полегшити життя собі, та й і всім землякам. Роботи по будівництву об’єктів були заморожені, отже появився вільний час, який пан Володимир використав для створення унікального агрегату для обробки ґрунту під , спочатку жартівливою , а потім з досить ємкою назвою –«Антикриз». Що це таке? Коротко можна казати так, це три в одному: самохідний агрегат, який одночасно фрезує ґрунт і нарізає  рядки для саджання картоплі. Колісна база становить 3 метри, а відстань між колесами(колія) -3,1 метра (стандартна ширина грядки в Дуброві). Фреза кріпиться рухомо під самоходкою і приводиться в рух з допомогою гідроприводу. Ззаду чіпляється формувач 5 –х рядків. Силовий агрегат – 63-х сильний дизельний двигун. Все було зроблено за власними кресленнями Володимира Івановича і його руками практично з металобрухту.

 

Вже два роки дубровський «Антикриз» допомагає селянам при роботі на городі. Але це не кінець його вдосконаленням. Також в розробці нашого умільця і інші цікаві проекти. Але про це іншим разом.

This entry was posted in Город, Техніка and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.