Пальмова неділя – Niedziela Palmowa

Hosanna! Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach!

Католицька церква відзначає Неділю пальмову або Квітну(Вербну) неділю(Вхід Господній в Єрусалим), якою розпочинається Великий (Страсний) тиждень Великого Посту. Коли порівнювати відправи в католицькій та православній чи греко-католицькій церквах, то ніякої різниці ви не знайдете. Також коли порірнювати традиції цієї неділі, особливо в Польщі, то кожен українець відчуває ніби він є дома , таке йому все знайоме. А це і освячування галузок верби, і традиція зберігання цих галузок в дома за образами( охорона дому і господарства), і виганяння перший раз худоби на пасовисько цими галузками, і посипання попелом спаленої верби поля, щоб добре родило, і ковтання «басьок-котиків» , щоб горло і голова не боліли, і ще багато іншого.

Boże mój Boże, czemuś mnie opuścił. To co dobre, szybko się kończy. Myślisz, że pieniądze są najważniejsze? Przestań być ślepym bo stracisz wszystkich dookoła, na których możesz liczyć. Będziesz zdany tylko na siebie. I nie pójdziesz do sklepu bo nowe życie, nie będziesz miał/miała przyjaciela, który Ci pomoże wyjść z bagna. Zdany tylko na siebie.

This entry was posted in Традиції, Церква and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.