Повстяна вишня

Минулого літа я був зачарований кущами обліпленими червоними ягодами. Попробував – вишня. Як виявилося це сорт повстяної або китайської вишні. Цієї весни посадив один кущик в своєму саду, а  восени планую посадити ще декілька кущиків.

Скороплідна, високоврожайна, посухостійка – ось основні якості повстяної вишні. До того ж невеликий кущик або деревце (заввишки не більше двох метрів) не боїться морозів. Навесні під час цвітіння (а цвісти починає на два тижні раніше звичайних сортів вишні) квіти витримують заморозки до мінус двох-трьох градусів. Звичайно, можливі й непередбачені обставини, коли весняні низькі температури можуть нашкодити цвітінню. Щоб цього не сталося, в березні або квітні необхідно затримати цвітіння, насипавши біля дерева перегній, солому чи тирсу і таким чином зберігши невеликий шар снігу.
Ранньою весною стрункі, компактні кущі вишні від основи гілок до верхівок бувають суцільно вкриті білосніжними квітками. У цей час вони нагадують величезні букети, які залучають своїм ароматом бджіл. Не менш декоративна вона і в червні-липні, коли світло-червоні плоди на коротких плодоніжках так густо обліплювали гілки, що ті гнуться під їх вагою.
«Урожайність дивовижно щедра», – писав про неї І.В. Мічурін, рекомендуючи повстяну вишню як зимостійке, не ушкоджуються грибковими хворобами, невибаглива і врожайне рослина.
Її плоди величиною зі звичайну вишню (сорт Літо) або трохи менше (в залежності від сорту) не кислі і надзвичайно смачні. Їх м’якоть дуже ніжна і відрізняється великим вмістом вітаміну С.
Ягоди можна вживати свіжими, а також використовувати для варення, джему, компоту, соку. Вони покращують апетит, регулюють роботу кишечнику, сприяють кращому перетравленню харчових продуктів.
Розмножується вишня повстяна відводками, щепленням і насінням. Останній спосіб – основний для розмноження, при якому вишня повторює свої властивості, а іноді проявляє і кращі ознаки по крупноплідність, врожайності, смаку плодів. Щоб отримати деревця, які б повністю відповідали материнському рослині, розмножують повстяну вишню горизонтальними відводками.
Хоча вишня повстяна відрізняється невибагливістю, все ж таки кращі результати досягаються, якщо висаджувати саджанці в помірно вологі пухкі суглинисті грунти з розміщенням їх на сонячній стороні ділянки на відстані 1,5-2 м один від одного. Слід пам’ятати, що при посадці рослин на постійне місце для взаємного запилення необхідно розташовувати поруч два або три деревця.

This entry was posted in Сад and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.