Про гуцула-диверсанта

1900-10-06_zpsd333771dКurjer Stanisławówki”  рік 1900, дня 10 червня

Дня 1 червня виїхав у пробний рейс новопрокладеною вузькоколійкою з Надвірної до Пасічної потяг. У ньому знаходилися начальник лісів і володінь Державного скарбу та два інженери, зайняті при будові тутешньої залізничної гілки. Гриць Максимко, газда з Пасічної, почуваючись скривдженим при викупі його ґрунтів під колію, постановив помститися ц.к. Скарбові, і колії теж. 

Перед прибуттям потягу до Пасічної серед білого дня подався Гриць на місце, де залізниця перетинала його колишні землі. Там понакладав на рельси чималу купу каміння, понасипавши на нього ще й грубої землиці, і став чекати з рискалем на непроханих гостей. На щастя, хтось встиг завідомити подорожуючих про небезпеку, і машиністу вдалося спинити машину неподалік перешкоди рухові, чим уникнути аварії. Чиновники вживають заходів для покарання Грицька.

PS. І справді, в липні того ж року відбулася карна розправа над нашим Грицем. Бунтівний гуцул заявив, що у вказаний спосіб хотів розірвати угоду між ним та державою, хоча за її умовами й отримав за свій колишній ґрунт ділянку вдвічі більшу від попередньої. Трибунал визнав мешканця Пасічної винним і засудив на 6 місяців ув’язнення…

Подяка: www.proidysvit.livejournal.com

This entry was posted in Історія and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.