РЕЗИДЕНЦІЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ БУДЕ НА ДОЛИНЩИНІ

З наближенням найулюбленішого для малечі свята – Святого Миколая – радник правлячого єпископа Івано-Франківської єпархії УГКЦ, настоятель церкви Пресвятого Серця Ісуса і Серця Марії о. Вітольд Левицький повідомив цікаву новину. Він активно розпочав втілювати свою ідею зі створення на Долинщині Резиденції Святого Миколая. Визначеним територіальним майданчиком для реалізації задуму стане урочище Ільми (колишнє форельне господарство), де останніх вісім років працював літній дитячий духовний табір під покровительством отця Вітольда. Тут же знаходиться побудована його стараннями дерев’яна церковця, адмінприміщення, що перетворюватиметься на казкову добру країну Святого Миколая для місцевої малечі.

Проект подібного задуму вже запрацював у Пістині Косівського району – культурно-духовний туристично-мистецький комплекс «Маєток Святого Миколая». Імпульс цій ідеї дало заснування в березні 2006 року комунального підприємства «Маєток Святого Миколая» та підготовка спільно з Національною спілкою майстрів народної творчості України проекту Указу Президента України. Справжнім поштовхом стало підписання Віктором Ющенком у червні 2006 року Указу «Про заходи щодо відродження традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів в Україні», в якому окремим пунктом передбачили створення в Івано-Франківській області туристично-мистецького комплексу «Маєток Святого Миколая». З ініціативами КП «Маєток Святого Миколая» погодилося більшість депутатів районної ради, а згодом – депутати обласної ради, які підтримали звернення до Кабінету Міністрів України та створення культурно-духовного туристично-мистецького комплексу «Маєток Святого Миколая». Першим кроком у практичній реалізації комплексу стала презентація проекту та урочисте відкриття першої споруди – каплиці Святого Миколая. Головна мета проекту – культурне і духовне виховання молоді. Вивчивши досвід роботи містечок Санта Клауса і Діда Мороза, де все зводиться до індустрії розваг, де основними є атракціони й отримання прибутку від туристів, депутати одностайно вирішили – в самобутньому прикарпатському краї глибоких традицій за основу потрібно брати духовні, культурні та національні цінності. Весь комплекс треба будувати в національних традиціях. Такими мають бути і харчування для відвідувачів і й одяг працівників Маєтку. Навіть костюм Святого Миколая, над яким працювали фахівці Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва, розроблений в національних традиціях. Окрім шкіл і областей України «в мініатюрі», в «Маєтку Святоґо Миколая» створять культурно-мистецький центр: працюватимуть майстерні народної творчості, проводитимуть майстер-класи з традиційних народних ремесел і видів творчості. Під час відпочинку діти зможуть навчитися основних елементів
вишивки, різьби, ткацтва, гончарства тощо. Є задум зробити українське село просто неба. Це служитиме пізнавальним для дітей, цікавим для дорослих. У рамках реалізаі проекту створюватимуть й етнографічний музей, який мав би державну основу, зберігав унікальні реліквії народного мистецтва, пропагував його. Місцеві ради та райдержадміністрація погодили виділення під проект земельні ділянки площею 360 гектарів.
Від першої ідеї наприкінці 90-х років минулого сторіччя до цього часу в «Маєтку Святого Миколая» вже частину планів реалізували, про нього знають в області та поза її межами. Долинська ж ідея, з подачі отця Вітольда, тільки народжується. Оптимізму додало й те, що керівники райдержадміністрації та районної ради Олександр Криницький і Володимир Луцький підтримали проект і сприятимуть його втіленню. Вже розпочали підготовку до проведення в долинській Резиденції Святого Миколая цьогорічного свята, яке наближається.
Визначили перше святкування для місцевих діток у новоствореній резиденції Святого Миколая організувати у неділю, 18 грудня. Зокрема, в церкві Пресвятого Серця Ісуса і Серця Марії зранку, між першою і другою Службами Божими, о 9.15 годині відбудеться інсценізація святкової тематичної постановки зусиллями колективу Будинку дитячої та юнацької творчості. О дванадцятій годині свій сценарій до Святого Миколая покажуть учасники недільної школи церкви. Через годину планують організований виїзд діток до Резиденції Святого Миколая в урочище Ільми.
Прибувши на місце, дітки зможуть зігрітись гарячим чаєм, поласувати солодощами. А згодом всіх згуртує молитва й благословення церквою під опіку Святого Миколая. Для батьків готують духовну конференцію «Облагороджуюча роль милосердя у суспільстві». Дітки ж цим часом зможуть зацікавитись пізнавальними іграми під організацією і наглядом катехитів.
Кульмінаційним моментом стане роздача Святим Миколаєм подарунків кожній дитині.
Оскільки Резиденцію святого Миколая планують як постійно діючу, то наступні дитячі святкування тут вже організовуватимуть на Різдво і Водохреще.
У самій же Резиденції хлопчики й дівчатка в казковій обстановці зможуть побачити Миколая, поспілкуватися з ним. А хто з місцевих малюків захоче йому написати листа, адреса: «Святому Миколаю. Долинська Резиденція» – принесе його саме сюди.
Для координації роботи й визначення планів діяльності згодом створять раду Резиденції Святого Миколая. Добрим словом і молитвою тут підтримуватимуть допомогу, спонсорство, благодійність.
Адже Святий Миколай здавна в нашого народу наділений великою пошаною. Миколай був священиком і все своє життя присвятив справам милосердя. Він лікував-хворих, допомагав в’язням, опікувався сиротами. Ще за життя його називали батьком усіх бідних і беззахисних. За це Господь Бог прославив його даром творення чудес і дав силу робити ще більше добра. В народних легендах святий Миколай боронить людей від пожеж, повеней. Захищає тих, хто перебуває у плаванні. Особливо святого Миколая люблять діти. В ніч на 19 грудня добрий дідусь Миколай розносить подарунки слухняним дітям. Цієї ночі всі повинні бути щасливими! І ті, хто роблять подарунки, і ті, кому їх дарують. Бо найбільше щастя в житті – творити добро. І свою частку таким добрим помислам відтепер додаватимуть й справи долинської Резиденції Святого Миколая та тих доброчинців, котрі з розумінням підставлятимуть своє плече допомоги духовному вихованню молоді.

Благодійна організація «ЛЮБОВ ТА МИЛОСЕРДЯ» Україна, 77500,Івано-Франківська область, м.Долина, вул..Чорновола, 6
Тел. (03477)26051, 26050
Р/р 26003300494547, МФО 336503, код37885723 ТВБВ №10008/0161 філії Івано-Франківського обласного управління

This entry was posted in Традиції, Церква and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.