Ще про альпійські гірки

Чи можна зробити просту кам’янисту гірку, щоб виглядала вона більш-менш “по-альпійських”, але не вимагала особливого догляду? Посадив – і тільки милуйся. Ми переконані, що можна. Головне – вдумливий підхід.

Що треба враховувати?

1. Щоб композиція на гірці була декоративною максимально тривалий час, потрібно підбирати для неї рослини:
багаторічні;
зимостійкі та стійкі в нашому кліматі;
квітучі в різний час;
не тільки з гарними квітками, а й з декоративним листям;
співмірні каменях і масштабам гірки.

2. Не саджайте на гірку агресивні багаторічники, інакше на ній залишаться тільки вони (ясколка, флокс шилоподібний, очиток їдкий, арабіс повзучий).

3. Не залишайте голої землі.

4. Не вкривайте гірку. Укриття провокує випрівання і поїдання рослин мишами.

Які рослини підбирати?

Хвойні
Відмінний фон для квітучих рослин і постійна зелень (або золото, срібло) в міжсезоння. Звичайно, для гірки потрібні виключно карликові сорти безпроблемних видів. Якщо хочете, щоб хвойні тільки радували, вибирайте сорти ялини звичайної (Picea abies), ялини колючої (P. pungens), сосни гірської (Pinus mugo), ялиці корейської (Abies koreana), ялиці одноколірної (A. concolor). Намагайтеся уникати кипарисовиків, ялівців, тис, а також ялини канадської ‘Conica’ та інших її сортів. Як правило, вони підгорають на сонці, обмерзають, та й культиварів, які можна посадити на відносно невеликому просторі, вкрай мало.

Примули

Великі види типу канделяброві – точно не для гірки. Зате дрібні сорти примули безстебельної (Primula acaulis), примули Ушкова (P. auricula) – дуже навіть. Цвітуть вони навесні, відмінно поєднуються з іншими і взагалі “гірські” рослинами. Тільки варто пам’ятати, що листя примули безстебельної сильно подовжується після цвітіння.

Ломикамені
Ломикамінь Арендса (Saxifraga x arendsii) загрожує заполонити кам’янистий сад, порфіріони складні і непередбачувані, а ось срібні ломикамені підходять для простої гірки як не можна краще. Дізнатися їх можна по листю з крихітними білими виростами, через що рослини здаються сріблястими, ніби облиті вапном. Це дуже стійкі довговічні види, квітучі в кінці травня-червні білими квітками в волотистих суцвіттях. Найпопулярніша – ломикамінь метельчатий (Saxifraga paniculata) і її сорти.

Дзвіночки
Головне – не пускати в кам’янистий сад агресивні види: саморозсіюючі великі дзвіночки карпатські (Campanula carpatica) і персиколистий (C. persicifolia). Їхнє місце в звичайних квітниках. Для гірки беремо дрібні: дзвіночки Пожарського (C. poscharskyana), Портеншлага (С.portenschlagiana), темноподібний (C. x pulloides). Дзвоник Пожарського буде мальовничо звисати з великого каменя.

Тирлич
Багато квітникарі вже з’ясували, що вони аж ніяк не пестуни. Весняні види – тирлич безстебельний(Gentiana acaulis) і тирлич весняний (G. verna) – цінують за пронизливий синій колір. А тирлич літній хороший тим, що оживляє гірку, коли більшість інших квітів вже відцвіли. Це в першу чергу тирлич семироздільний (G. septemda).

Гвоздики
Подушкоподібні гвоздики прикрашають гірку не тільки рясним цвітінням, а й сизими килимками. Універсальні невибагливі рослини, одне з найкращих придбань для гірки. Наприклад, гвоздика альпійська (Dianthus alpinus) і її сорти.

Простріли
Довговічні багаторічники, квітучі навесні. Супліддя також декоративні, листя привабливе, не псується влітку. Всі види прострілів відмінно підходять для гірок, зимостійкі і витривалі. Найчастіше можна придбати сорти прострілу звичайного (Pulsatilla vulgaris). Їх можна розмножити насінням, але тоді саджайте різні сорти на максимальному віддаленні один від одного, щоб виключити перезапилення.

Молодило
Той випадок, коли не квіти фарбують гірку. Молодило прикрашають її весь сезон фактурними розетками, пофарбованими в яскраві кольори. Садимо їх в самі незручні місця.

Хости
Їх так багато, що, забувши про великі види, можна освіжити вигляд гірки парою яскравих мініатюрних сортів.

Цибулинні 
Не варто висаджувати на гірку види, які сильно самосіются: ​​років через три вони займуть весь відведений рослинам простір. Хохлатка, проліска сибірська, хіонодокси, Пушкін, та й крокуси – не наші рослини. Більше підходять цибулинні, які розростаються повільно: рябчики (тільки не шаховий, що дає рясний самосів), пролісок Міщенко (Scilla mischtschenkoana) будуть вести себе набагато делікатніше.

Також можна поглянути на матеріал:

http://www.dubrova.if.ua/alpiyska-girka-prikrasit-kozhne-po/

http://www.dubrova.if.ua/988/

За матеріалами:

http://www.supersadovnik.ru

This entry was posted in Город, Природа, Сад and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.