Свято П’ятидесятниці в католиків

    В 2012 році, 27 травня , відзначається свято П’ятидесятниці (Pentecost) – п’ятдесятий день після свята Пасхи – був одним з трьох великих старозавітних свят. Це свято відзначає прийняття  Закону Божого  пророком Мойсеєм, коли за півтори тисячі років до Різдва Христового у підніжжя Синайської гори єврейський народ, звільнений з Єгипту, вступив в союз з Богом. Євреї обіцяли Богу  слухняність, а Господь обіцяв їм Своє благовоління.

Також в цей день християни католицького обряду святкують  Зішестя Святого Духа. У Католицькій церкві і в лютеранстві святкування П’ятидесятниці (Зішестя Святого Духа) і дня Святої Трійці розділене, день Святої Трійці відзначається в наступну неділю за П’ятидесятницею. У католицькій традиції свято зішестя Святого Духа відкриває так званий «цикл П’ятидесятниці». У нього входять:

  •     День Святої Трійці (неділя, 7 день після П’ятдесятниці)
  •     Свято Тіла і Крові Христових (четвер, 11 день після П’ятдесятниці)
  •     Свято Пресвятого Серця Ісуса (п’ятниця, 19 день після П’ятдесятниці)
  •     Свято Непорочного Серця Діви Марії (субота, 20 день після П’ятдесятниці)

Свята Зішестя Святого Духа і день Святої Трійці мають в римському літургійному календарі вищий статус – «торжества». Кольори облачення священиків в день П’ятидесятниці – червоні, в нагадування про «вогненні язики», що зійшли на апостолів, а в день Святої Трійці – білі, як і в інші великі свята. У день Зішестя Святого Духа служиться дві меси по різному чину – меса надвечір’я (в суботу ввечері) і денна меса ​​(в неділю вдень).

 Боже, таємницею сьогоднішнього свята Ти освячує Церкву Твою, в яку покликані всі народи. Ниспошли всьому світу дари Духа Святого і зроби, в серцях віруючих ті чудеса, які Ти сотворив на початку проповіді Євангелія. Через Господа нашого Ісуса Христа, Твого Сина, який з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, Бога, на віки вічні

– Колекта денної  меси ​​свята П’ятидесятниці

 

This entry was posted in Традиції, Церква and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.