“Йосиф не був крутим”

Dariusz Piórkowski SJ (Даріюш Пійорковскі – єзуїт)

images«Ангел Господній з’явився у сні Йосифові та й сказав: Уставай, візьми Дитятко та матір Його, і втікай ​​в Єгипет, і залишатися там, поки я не повідомлю вам» (Мт 2, 13).

Йосиф не є крутим. Якщо ти твердий, як мушля молюсків, не даєшся легко намовити на байку про Ангелів і дітей зачатих без чоловіків. Крутий вдає сильного, натягує маску непереможного, надуває щоки від пихи, щоб не показати слабкості.

 Йосиф не є крутий, але не боїться несподіванок і сюрпризів. Найперше вигляд його власної дружини, яка була вагітна, але не від нього. По друге, не так то все мало бути.Потім прийняття під дахом “диво-дитиниразом з незвичайною жінкою. І ніби для чого

 Йосиф не є крутий, але тут же виконує вказівки Бога, відкритих йому уві сні. Тому що, коли людина спить, вона беззахисна, слабка, її легко здивувати і підпорядкувати собі. У сні сторожа нашого розуму тріскає, мов мильна бульбашка. Контроль зникає. Розум поступається уяві. Дійсно потрібно мати надзвичайно уяву, щоб зустрітися з посланцями Бога, а потім робити те, що тобі сказали.

Йосиф не “мякушка”, бо коли доходить що до чого, то не “робить ноги” і не залишає самотньою жінку з дитиною на милість поплічників Ірода. А завжди може вибрати святий спокій і звити собі вигідне гніздечко з “нормальною” жінкою.

 Йосиф не “мякушка”. Приймає виклик. Серед ночі залишає все, що має і вирушає в невідомість. А конкретно до Єгипту. Ні скаржиться, що його так покривдила доля і не стогне, що не може. І не плаче на плечі Марії, що такий невдаха …

Йосиф не є ні крутим, ні “мякушкою”. Є нормальним хлопцем. І тільки тому може навчити мужності і батьківства, хоча в Євангелії не сказано про це ні слова.

Такий вчитель — без слів.

Переклад з http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/zycie-i-wiara/art,1274,jozef-twardzielem-nie-jest.html

This entry was posted in Віра, Переклади, Церква and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.