Символізм певних страв і реквізиту, який традиційно пов’язаний з Святвечером , відноситься до старослов’янських обрядів і звичаїв. Це, наприклад, мак, мед, гриби, калачі, і навіть сіно під скатертину – вказують дослідники старослов’янських традицій. Етнолог з університету в Катовіце(Республіка Польща), доктор Грегорж Oдой пояснює, що деяким стравам приписуються властивості, призначені для досягнення зв’язку між світом земним…
Що не кажіть, але в Дуброві жінки найкращі. Дехто скаже, що я роблю таку інтенцію щодо жіночої частини населення села в «Дубровських побрехеньках», щоб насміхатися з них, чи принизити. Боже сохрани! Нє, нє і ще раз нє! Ми, дубровські чоловіки, маємо таких прекрасних, чуйних, романтичних, люблячих нас за всяких обставин жінок, що треба ноги по…
О. Мирослав Божек, єзуїт, Чікаго(США) Переклад з http://www.deon.pl/ Варто собі усвідомити, що можливість приходу до цього таїнства не повинна бути «до свят», ані такою як інша родинна урочистість – хрестини, шлюб чи перше причастя. Сповідаємося не з приводу свят, але з приводу нашого гріху.
Християни в цей час перебувають в очікуванні Різдва Христового, в часі посту. В католицькій церкві цей час називається часом Адвенту(від лат. adventus— прихід). Адвент — час очікування, передує Різдву Христовому, у цей час триває піст та готування до свята. Це час роздумів. Пропоную переклад “Рецепту для Адвенту(посту)”, який здійснив з http://www.deon.pl/ Кс. доктор Аркадіюш Ольчик,…
(Всі події і герої вигадані. Прошу з автором стосунки не виясняти. Хто має який гріх, то тихенько покайтеся. Бо нема людини щоб жила і не згрішила) Є в мене хороші друзі, гарна сім’я, назвемо їх Іван да Марья для простоти розповіді. Народили та виховали дітей, тепер допомагають дітям ростити онуків. Хазяйновиті, приклад для інших. Але…
(Всі події та імена вигадано. Прошу до автора не чіплятися тих, хто себе впізнав. То величезна випадковість. При згаданих подіях ніяка скотина не постраждала, так що активістів з захисту тварин також прошу не турбувати) – Ну, ще по одній і розходимося. – промовив Ілліч і я взявся наливати всечесній компанії вже десь з п’ятий раз…
Років з 20 тому, перебуваючи у Львові, я зустрівся зі своїм товаришем Віктором Альбертовичем, або просто Альберто. І як буває в добрих приятелів, вирішили випити по чарочці горілки. А на початку дев’яностих то я вам скажу було не просто, то не було де взяти горілки, а тим більше нормальної закуски, або все було, але не…
Осінь – пора квашення капусти. В кожній українській сім’ї нею стараються запастися, щоб вистачило аж до весни, до свіжих овочів. Споживаємо капусту в різних видах і в різних стравах. Досить популярною в нас стравою є тушена капуста, яку готують з м’ясом і без. В наших сусідів поляків дуже популярною стравою є «Бігос» – блюдо на…
Views
- Визначення ваги худоби без зважування - 191 228 переглядів
- Визначення ваги свиней - 140 062 переглядів
- Молитви, церковні пісні - 79 072 переглядів
- Налаштування (регулювання) реле тиску РМ5 (РМ12) РДМ5 для водяного насоса - 55 498 переглядів
- Про галицькі матюки - 54 148 переглядів
- Ковбаса і шинка на Великдень - 45 315 переглядів
- Поросята в господарстві - 37 900 переглядів
- Pozdrowienia na Wielkanoc- Привітання з Великоднем - 37 437 переглядів
- Визначення об’єму деревини - 36 336 переглядів
- Боби в соусі (Fave in umido) - 34 551 переглядів
- ГОДІВЛЯ І ДОГЛЯД ЗА ТЕЛЯТАМИ ВІД НАРОДЖЕННЯ ДО ВІДЛУЧЕННЯ - 32 614 переглядів
- Про крокуси - 27 799 переглядів
- Wigilia- польський Святвечір - 27 661 переглядів
- Про квашену капусту - 26 713 переглядів
- Як визначити вагу сіна - 25 915 переглядів