Символізм певних страв і реквізиту, який традиційно пов’язаний з Святвечером , відноситься до старослов’янських обрядів і звичаїв. Це, наприклад, мак, мед, гриби, калачі, і навіть сіно під скатертину – вказують дослідники старослов’янських традицій. Етнолог з університету в Катовіце(Республіка Польща), доктор Грегорж Oдой пояснює, що деяким стравам приписуються  властивості, призначені для досягнення зв’язку між світом земним…

Що не кажіть, але в Дуброві жінки найкращі. Дехто скаже, що я роблю таку інтенцію щодо жіночої частини населення села в «Дубровських побрехеньках», щоб насміхатися з них, чи принизити. Боже сохрани! Нє, нє і ще раз нє! Ми, дубровські чоловіки, маємо таких прекрасних, чуйних, романтичних, люблячих нас за всяких обставин жінок, що треба ноги по…

О. Мирослав Божек, єзуїт, Чікаго(США) Переклад з http://www.deon.pl/ Варто собі усвідомити, що можливість приходу до цього таїнства не повинна бути «до свят», ані такою як інша родинна урочистість – хрестини, шлюб чи перше причастя. Сповідаємося не з приводу свят, але з приводу нашого гріху.

Християни в цей час перебувають в очікуванні Різдва Христового, в часі посту. В католицькій церкві цей час називається часом Адвенту(від лат. adventus— прихід). Адвент — час очікування, передує Різдву Христовому, у цей час триває піст та готування до свята. Це час роздумів. Пропоную переклад “Рецепту для Адвенту(посту)”, який здійснив з http://www.deon.pl/ Кс. доктор Аркадіюш Ольчик,…