Курчатка

Яка радість дивитися, а також брати в долоні жовтенькі «сонечка»-ціплятка. Вони лише кілька днів перед тим виглядали такі безпорадні, а тепер вже бігають і навіть хробака , більшого від себе, хочуть з’їсти.Отже, які умови слід створити для квочки, щоб мати гарний виводок курчат. Адже практика свідчить, що найкращий інкубатор – квочка.

Насамперед слід правильно вибрати квочку, це має бути спокійна курка.
Для висиджування найкраще брати свіжознесені яйця від породистої птиці. Їх слід відібрати і скласти у чисту тару в прохолодному приміщенні. Складають яйця у горизонтальному положенні, через два-три дні перевертають, щоб запобігти присиханню зародка до шкаралупи. Шкаралупа у таких яєць має бути чиста, обмивати її не можна – змиється надшкаралупна плівка і яйця стануть малопридатними для виплоду молодняку.
На відміну від гуски, курка може висиджувати яйця не обов’язково у тому гнізді, де несеться. Тому для квочки варто підшукати окреме сухе, прохолодне і чисте. Розмір гнізда, що зазвичай роблять у ящику, має бути не меншим як 40:40 см. Найкращою підстилкою для гнізда є яра солома. Кладуть під квочку непарну кількість яєць – 11–19, залежно від величини і розміру квочки.
Годувати квочку слід щодня сухими кормами, які мають завжди стояти біля гнізда. Чисту воду дають у поїльниці. Крім того, квочці треба давати можливість періодично купатися в попелі, піску або сухій землі.
Через шість діб після початку висиджування яйця треба переглянути на світло і вилучити з гнізда незапліднені та з мертвими зародками. Загалом квочка висиджує 21 день.
В останній день висиджування треба уважно стежити за квочкою. Щойно курча звільниться від шкаралупи, його забирають з гнізда. Під квочкою залишають двох-трьох курчат, щоб вона легше сприйняла потім виведених раніше. У цей час квочці можна підсадити курчат, виведених в інкубаторі. Робити це найкраще на ніч.

на замітку

 

 

  • Під гніздо для квочки підійдуть багато речей з господарського вжитку: ящики, корзини, коробки. Бажано гніздо побілити вапном, щоб захистити квочку від комах.

 

  • Не можна замість підстилки класти вологу і запліснявілу солому.

 

  • Якщо у приміщенні сидять кілька квочок, їх бажано відгородити одна від одної, інакше вони будуть битися, а після прогулянки плутати гнізда.

 

  • Садити квочку на гніздо краще ввечері. Не хвилюйтеся, коли помітите, що квочка змінює своє положення – адже вона просто забезпечує рівномірний розвиток курчат у яйцях.

 

  • Не кладіть під квочку перше і останнє зі знесених яєць.

 

  • Квочку бажано садити на молодий місяць. Посаджені у четвер і п’ятницю квочки висидять більше курочок.

 

  • Найздоровіші курята виводяться тоді, коли квочка , підпільно, серед бурянів зробить собі гніздо і пропаде на декілька тижнів, а потім  – приведе вам цілу ораву здорових, самостійних розбишак.(Перевірено на практиці)
This entry was posted in Тварини and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.