Кращий спосіб зробити дітей хорошими – зробити їх щасливими

Оксана Локатир, практичний психолог, м.Долина

Якщо у вас є діти і вам час від часу здається, що вони «якісь не такі», або ви часто вживаєте фрази «ми такі не були», або «молодь тепер така-а-а..», то вам варто прочитати все, що буде написано далі, навіть якщо після прочитаного виникне думка, що ви і так все це знали…

          Ми добре бачимо, що наші діти не хочуть вчитися,  не слухають батьків, не поважають старших і ще багато чого не роблять… У цьому щось є. Та ми не думаємо про те, скільки ми всього не робимо відповідно до нашого віку, статусу, наших  суспільних  ролей та людських обов’язків.

І навіть, скільки всього не робимо, щоб бути хорошими батьками.  Якщо  у вас виникла думка « Та я цілими днями гарую, аби щось тим дітям дати…», то хочу вас спитати: «А ви питали дітей, чи їм цього треба?» А, може ваша дитина хотіла б, щоб ви подивились разом з нею «Льодовиковий період» чи «Дуже погана вчителька»…  А може, їй, всього-навсього, треба, щоб ви просто сіли і пояснили, чому  не треба пити пиво і палити цигарки( а не кричали драконівським голосом, так, щоб аж вся вулиця чула, що ви виховуєте свою дитину, а вона чомусь не виховується), щоб ви помічали  її тривогу і поганий настрій і не «грузили»  новими «ти мусиш…», а  спитали: «У тебе поганий настрій. Хочеш поговорити про це?»  І дуже вас прошу, ніколи не кажіть дитині, що її проблеми – це дурниці. Дурниці – це коли  не вистачає грошей на дорогі кросівки, або рожеву сумку, або порвані штани чи заміну старих меблів.  Бо не це найважливіше (хоча і це є складовою нашого життя і я з цим погоджуюсь, бо ми всі живемо в одному і тому ж світі). Я просто хочу, щоб усі зрозуміли, що наші діти – це наше найбільше багатство. І ми мали би вкладати в них не тільки гроші, а найперше  – нашу  велику ЛЮБОВ. Забагато любові не буває.  І, безперечно, ця любов має бути мудрою (дисципліну і відповідальність ніхто не відміняв).  Любіть своїх дітей такими, які вони є,  бо вони не тільки ваші діти, а вони – Божий дар, що прийшов у цей світ через вас.  І ваше завдання – допомогти їм стати в цьому житті гідними і  щасливими людьми.

«Приходимо  у батьківство не зі знаком якості. Приносимо дитині разом із  любов’ю  і благими намірами свій характер  з його вадами і викривленнями , свій мінливий настрій  , своє невігластво й егоїзм, купу невирішених проблем, від побутових до  духовних – все найкраще і все найгірше…  Дитина – наш відбиток…Батьки! З вас ліпиться початковий образ світу. Глибина відбитку , який залишається  вами  в душі , ніякому порівнянню  не піддається  –  сильніше цього тільки сама Природа. Хочеш добра дитині, тільки добра? Турботливий, запобігливий,  вимогливий, інакше не можна? Запитай  себе , де закінчуються «йому це потрібно»  і починається  «я цього хочу».

Не забули, що дитина –  не ваша власність? Не забули, що це – жива душа, яку ви не знаєте, таїна вселенська?  Що це і є твоє справжнє продовження!     (Володимир Леві)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

This entry was posted in Люди, Філософія and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.