НА ПОРІ –СТРАВИ ГРИБНІ

Галина МАКСИМІВ(КОВАЛЬ), спеціально для сайту

Gribna jushkaДоки весни на стежці не видно, бойки, як й годиться справжнім господарям, трохи одпочивають по своїх оселях. Що б хто не говорив, а Всевишній подбав, щоб холодної пори було  в кожній оселі достатньо їжі.  Хіба дуже ледащий не скористався часом та не насушив грибів. З них можна сто став  різних та смачних зготувати. Особливо в час Великого посту.

Гриби – це джерело незамінних білкових з’єднань, в них знаходиться 18 амінокислот (лейцин, Тирозин, аргінін, глютамин та ін.), які найсприятливішим чином впливають на організм. У 100 г грибів міститься приблизно 4 г білку, близько 3 грамів складають вуглеводи і 1, 3 грами – жири. Серед жирових компонентів найбільш цінними є: лецитин, гліцериди жирних кислот і ненасичені жирні кислоти (масляна, стеаринова, пальмітинова). Значно збільшити білкову долю дозволяє сушка грибів, сушені гриби практично на ¾ складаються з білкових з’єднань.

Вітамінний ряд, що міститься в грибах також багатий, : А, В (B1, B2, B3, B6, B9), D, Е, РР. Такий набір найсприятливішим чином впливає на нервову систему, процеси кровотворення, судини. Вживання грибів дозволяє підтримувати у доброму стані волосся, шкіру, нігті.

Гриби чинять позитивний вплив на роботу серцево-судинної системи, зміцнюють міокард, виводять шкідливий холестерин з крові.

Тому час готувати   такі страви з сушених грибів:

 

СІЧЕНИКИ ГРИБНІ

На 250 г сушених грибів – 250 г пшеничного хліба, 4 яйця, 3 ст. ложки маргарини, 2 ст. ложки борошна, 2 горошини перцю, 1 ст. ложку кришеної зеленини петрушки. Для підливи – 1 склянку юшки, 0,5 ст. ложки борошна, 0,5 ст. ложки маргарини, 1/2 цибулини,1/2 моркви, 1/2 кореня петрушки, 2 склянки томату, , 0,5 ст. ложки цукру.

Помиті і добре розмочені сушені гриби варять до готовості, відціджують відвар, дрібно кришать, додають тертий черствий пшеничний хліб, ледь засмажену кришену цибулю, перець, сіль, сирі яйця, кришену зелень петрушки. Все разом добре вимішують, розділяють по дві котлети на порцію, викачують у борошні, надають форми котлет і смажать на добре розігрітому маслі з обох боків до рум’яного кольору.
Готування підливи. Цибулю, моркву, петрушку кришать і смажать, додають томату і смажать ще 10-15 хв. Потім додають засмажене борошно, все вимішують, розчиняють юшкою, варять 40-50 хв., протирають крізь сито, доводять до кипіння і заправляють маргариною.

 ГРИБНА ЮШКА

Сушені гриби залити холодною водою, з розрахунку 3 частини води до однієї частини грибів, по об’єму. Варити на малому вогні 1 годину. Потім вкинути у юшку велику, розрізану на четверо, цибулину і лавровий лист, та варити ще 1 годину. Після закінчення варки цибулину витягти і викинути, відвар зцідити в окремий посуд через дрібне ситечко, щоб прибрати випадкові лісові часточки, зварені гриби нарізати дрібніше.

Окремо обсмажити на олії дрібно нарізану цибулю з дрібно натертою морквою. Всипати нарізані гриби з обжареними овочами у відвар і довести до кипіння, посолити, поперчити. Подаючи на стіл приправити зеленню. 

Юшку можна приготувати заздалегідь, якщо вона постоїть, то стає смачніша. Справжня юшка має бути з гіркуватим присмаком і темна (кольору кави).

РИСОВА КАША З ГРИБАМИ

На 2 склянки рису – 70 г сушених грибів, 1 ст. ложку дрібно покришеної зеленини кропу, 4 склянки грибної юшки, 4 ст. ложки олії для поливання.

Рис перебирають, миють, кладуть на скворідку, додають зварені засмажені на маслі кришені гриби, сіль, дрібно кришений кріп, заливають грибною юшкою і варять розсипчату кашу. Подаючи до столу, кашу поливають розігрітою олією. Гриби перед тим, як варити, вимочіть у  гарячій  воді або  холодному свіжому молоці.

This entry was posted in Відпочинок, Кулінарія and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.