Петунії & сурфінії

В дубровських ґаздинь великою популярністю користуються петунії і сурфінії. Яких тільки кольорів і форм не побачиш. Хто розводить з насіння сам, інші купують розсаду на базарі в Долині  і все для того, щоб прикрасити свої садиби.

Батьківщина петунії – Південна Америка. Там же вона й одержала свою назву, що у перекладі із бразильського означає “тютюн”, через схожість листів цих рослин. У європейських садах петунії зацвіли з початку XIX століття, але з тих пір селекціонери постаралися вивести ще більш чудесні сорти цієї, здавалося б, і так чудової рослини. Їм це вдалося, і тепер на наших клумбах ростуть в основному гібриди, що відрізняються від американських родичів більшими й різноманітними квітками.

Петунія махрова не виключення. Селекція настільки перетворила цю рослину, що з першого погляду й не скажеш, що цей більше нагадує гвоздику квітку насправді – гібрид петунії. Він дуже добре приживається на наших клумбах, досягаючи 25-30 див у висоту, сильно гілкується й з початку літа до пізньої осені покривається великими махровими квітками з відтінками від білосніжного до пурпурного. Але для того щоб ця чудова квітка розцвіла на ваших клумбах, йому потрібно створити всі необхідні умови.

Найкраще петунія росте на добре провітрюваному сонячному місці, хоча й здатна перенести легку півтінь. Ґрунт бажаний живильна, родюча. Хоч це задоволено засухостійку рослину, все-таки воліє воно помірну вологість. Протягом усього періоду росту його потрібно регулярно поливати, але стежити, щоб вода не застоювалася, інакше може з’явитися коренева гнилизна. Раз у два тижні із середини літа до осені петунія має потребу в підгодівлях мінеральними наголосами.

Якщо ви вирішили посадити махрову петунію в себе на ділянці, скористайтеся насіннями. А згодом її можна розмножувати живцюванням.

Сурфінія – це практично та ж петунія, але особливо вдалий гібрид, що відрізняється незвичайно потужним зростанням звисаючих стебел (до 2 м) і таким рясним цвітінням, що виходить справжній водоспад з квітів. Забарвлення їх різні, але в основному насичені, з темним або, навпаки, світлим зевом. Квітки великі, діаметром до 6 см. Цвітіння в порівняно теплому кліматі Європи триває кілька місяців. Які вихідні батьківські форми послужили для отримання таких розкішних рослин, секрет фірм-виробників.
Любителям квітів у втіху можна сказати, що звичайна гібридна багатоквіткова петунія (Multiflora F-1), посіяна в лютому, цвіте у нас чудово, довго й рясно. Посадіть її в кашпо або в ящики на багату, удобрений грунт, поливайте, підгодовуйте, і вона буде радувати вас до глибокої осені. Навіть осінні заморозки до – 3. ° С не вбивають квіток, і після повернення теплих днів вона продовжить цвітіння.

Сурфінію або петунію можна розмножити живцями. Адже петунія – рослина багаторічна. Для цього викопайте його, пересадите в горщик, обріжте занадто довгі стебла і зберігайте взимку при температурі 12-14 ° С, хорошому освітленні і помірних поливах. У лютому перемістіть в теплу і знову-таки світле місце (температура 20-22 ° С), відновіть поливи, підгодуєте, і вона піде в зростання. Молоді пагони з 2-3 парами листків і з пяточкой зрізайте і висаджуйте в чистий пісок, насипаний шаром 4 см на хорошу землю (шар землі 8-10 см). Посадку полийте, прикрийте щільно плівкою і притените. Живці слід постійно поливати, обприскувати і підтримувати температуру 20-22 ° С. Живці окореняются через 2-3 тижні, після чого їх по одному Розсадіть в горщики і вирощуйте далі як розсаду.

Використання: традиційно з петуній роблять клумби, рабатки і бордюри, висаджують на балконах. Сучасні гібриди завдяки могутній кореневій системі добре ростуть у судинах з обмеженим обсягом (контейнери, кашпо, підвісні кошики і вази). Махрові сорти і гібриди краще саджати на місцях, захищених від вітру і сильного дощу: на балконах, відкритих верандах, лоджіях, у контейнерах і в будинку. Швидкозростаючі гібриди ампельних петуній дозволяють закрити порожні місця в міксбордері або після збирання цибулинних.

 

This entry was posted in Город, Сад and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.