Про Адама, Евку і сотворіння світу (Дідові байочки)

А то ви видно і сусідських привели? Нє! А то ви всі мої внуки? А чо вас так много? І я то маю вкласти спати? Так? А ви спати хочете? Нє! А дідо хоче. Та не товчіться, а лежіть тихенько і думайте про шось файненьке.  Чому не думається? Не вмієте думати? Вчіться! Казочку? Та дідо казав, що казочок не знає! Хіба байку про Бая. Не хочете! Бо мами на вас сварили, коли ви їм розказали. А ще кажете, що говорили, що дід на старість зварював. А татам сподобалося. То ти Васильку аж три рази таткові розповідав про Бая, файна дитина, дай тебе поцьомаю, буде з тебе байкар. То про Бая ви добре знаєте і вже більше не хочете? А баба вам ще що крім казочок розповідає? Про Бозю! І що вам про Бозю розповісти? Добре, як казав один професор: « Як не знаєш про що говорити, почни від сотворіння світу».

        Добре про Бозю, то про Бозю. Тихенько лежіт,  дід вам оповість такоє.

   Цілий тиждень Бозя майстрував, то небо, то землю, то воду, то зірочки, то ракети. Що нє! Ракети Бозя не майстрував? Добре. Ну, всяких там звіряток, мурашок, рибок , дерева і травичку. А ще Ангелів всіляких. Але таких, що їх не видно. А вони літали, пісеньки співали, ніц не їли і не пили, а тому від того гвавту Бозі голова заболіла і дай думає, змайструю людину. І ангели будуть мати роботу охороняти чоловіка, і я буду мати до кого слово сказати, та й до мене, хоч одно сотворіння та й татом назве. Недовго думаючи, плюнув на землю та й зробив з болота Адама, а потім подув на нього і ожив Адам. І я так си думаю, що якби з якого інакшого матеріялу зробив Бозя чоловіка, то може була би нам інакша доля. А то що з болота – гі…

    Хто сказав «мно»? Петрик? Злота дитина, будеш психологом, вже від нині знаєш, що таке – людина.  Ще ніхто не спить? Чому? Далі оповідати? Далі, так далі.

 І вже Бозя має до кого заговорити і з ким посидіти , бо Адасько то повна подоба Бозі. Але так як Бозя керує цілим світом, то Адасько, ходив собі по раю, тягав мавп за хвости, копав котів і обривав всьо, що в раю на деревах росло. Бозя подивився, що ябка і сливки ще зелені , то казав Адамови всьо достигле їсти, а ябка і сливки зелені нє, бо дістане сра..

   Хто сказав «чку», то ти Васильку? Файна дитина, будеш видно доктором.

  То на чім я став? Ага! То Бозя не хотів, щоб Адам обдристав всьо в раю, тому не казав їсти яблок і сливок, а решта їх Адаме, аж розпережисі. Але щось, чи переїв сі, чи не мав ніякої роботи, то забанував наш Адам і каже Бозі, що йому скучно і всьо. Або дай Отче я змайструю яку зірку, то буду тобі в пригоді. То навчив Бозя Адама трохи майстерки і почав Адам робити зірочки. Але щось в нього то не дуже добре виходило, бо ті зірочки не світилисі, а були чорними дірами. Видит Бозя, що то біда і надумав зробити для Адама колєжанку, аби сі люди плодили, бо окрім дітиск, ніц добре в них не виходит.

 То видер одно Адамове ребро і зробив з него дівку, яку назвав Ева. А Адасько як трохи відійшов від тої операції, то давай Евку за волосся тягати, копати і плювати на неї. Так само як ви хлопці з дівчатками робите. Е, видит Бозя, що так справи не буде, то закликав ангелів і дав їм бочку меду і по ложці і наказав в кожній дівці в дзюрку по ложці меду ложити, аби хлопці за дівками, як бджоли за медом бігали. А ангели трохи з тов роботов не справляються і одній дівці не положать ні ложки меду, а іншій аж чотири. Тому за одними дівками хлопці аж рачки лазять, а на інших і не подивлються.

   Гов, Івасю, ти чого почав в  Марусі дзюрку шукати. Що меду захотів? Рано ще тобі. Видно буде з тебе файний ску… син, що вже від нині знаєш де в дівки мед схований.

  Всьо, спати і ні пів слова щоб дід не чув, бо більше байочок вам не оповім. Спатки всім, бо дідо вже спить.

 

This entry was posted in Гумор, Проза and tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.