Заготівля сіна

Косовиця … Чарівне слово, для всіх жителів сільської місцевості. Чарівним це слово можна вважати з кількох причин. По-перше, після правильно проведеної і в строк розпочатої косовиці вся домашня живність буде забезпечена основною стравою зимового раціону. А по-друге, сінокіс – це щось більше, ніж просто збір достиглих трав на сіно, це перше духмяне сіно в стодолі, це найкоротші ночі, проведені там же, це важка виснажлива праця, після якої так приємно ломить все тіло …

Найкращим сіном вважається лугове різнотрав’я. Саме в такому сіні саме велика кількість рослин, а кожна рослина – це свій, не порівнянний з іншою рослиною, набір мікроелементів та поживних речовин для худоби. Тобто, якщо у Вас поблизу є луг – негайно рекультивуюте його під сінокіс – Ваша турбота не залишиться без уваги з боку тварин.

Крім цього зараз пустує величезна безліч землі, яку теж без особливих витрат можна перетворити на сінокіс. Для цього досить висіяти на вибраній і розчищеній заздалегідь ділянці трави, які ідеально підходять для вирощування на сіно. Це і тимофіївка, і конюшина, і вика.

Про терміни сінокосу. Призначити сінокіс на конкретну дату просто нереально. Ідеальним часом для сінокосу є початок цвітіння рослин на Вашому лузі або відразу ж після цвітіння. Саме в цей час рослини найбільш соковиті і в них міститься максимальна кількість необхідних для тварин поживних речовин і мікроелементів. Якщо запізнитися з сінокосом, то трави грубіють і тварини їх поїдають з меншою охотою і апетитом.
Ідеальним за часом доби є ранок. “Коси коса, поки роса!” – говорить народна мудрість. Саме вранці слід починати косовицю, коли на рослинах тримається роса. У цей час не так жарко для самого косаря, та й рослини стоять в самому соку. Першим правилом для косаря має стати те, що косити слід високо. Трава не лежатиме прямо на ґрунті і засмічення, відповідно, не буде сильним, а корм матиме вищу кормову цінність. Високо зрізана трава відростає швидше. Оптимальною висота зрізу є тоді, коли за тиждень після скошування лука знов зелена. А досягти цього можна лише за умови, якщо точка отавності (відростання) трави не пошкоджена. У таких трав, як райграс, вівсяниця або тимофіївка ця точка знаходиться високо. Якщо ці трави складають більшу частину посіву, висота зрізу має становити 6-7 см. У всіх інших випадках косити треба щонайнижче 5 см від поверхні ґрунту.

Обсохнути перед косінням має не тільки трава, але й сама земля, бо вологі грудочки пристають швидше.

Після косовиці сіно слід добре просушити. Добре просушенное сіно чудово зберігається, не гниє, в той час як закладений на зберігання не до кінця просушенное сіно починає пріти і при згодовуванні тваринам може призвести до захворювань шлунково-кишкового тракту.
Для виготовлення так званого «вітамінного» сіна, багатого на каротин, вітаміни D і В, протеїн та інші легко засвоювані речовини, злакові трави скошують до викидання волоті, а бобові — до бутонізації; використовують для цього також отаву. Високої якості вітамінне сіно дають бобові трави і бобово-злакові сумішки. Скошену траву для виготовлення вітамінного сіна прив’ялюють у прокосах, сушать у валках і досушують у невеликих копицях. Для збереження вітамінів траву найкраще сушити в спеціальних сушарнях. Доцільно сушити траву на вішалах, після пров’ялювання — у тіні під навісами, які добре провітрюються. Зберігають вітамінне сіно в темних сухих сараях або під накриттям.

Зберігати сіно краще всього на сіннику чи горищі. Але не варто закладати сіно на горища сараїв, в яких міститися домашні тварини, оскільки сіно може пройти запахами з сараю і погано поїдатися тваринами. Крім того, якщо немає сінника, то сіно можна зберігати в стогах, правда, в дощову осінь сіно може підмокнути, тим більше, якщо стіг складний неправильно.

Сіно – в маси!

У Північній Америці і Європі все більше кухарів починають використовувати сіно. Зараз це найпопулярніший, хоча і найбільш дивний інгредієнт для гурманів по всьому світу. Його додають, щоб надати осіннього присмаку шинці і копченій телятині. Сіно також використовують як приправу-порошок для м’яса і риби, а ще посипають вершки для десерту. Більшість ресторанів отримують своє сіно від виробників яєць і м’яса: з очевидних причин – сіно потрібне свіже. Фергюс Хендерсон з St. John Bar в Лондоні пропонує купувати сіно в магазинах, де продається корм для домашніх тварин.

Alinea (Чикаго,США)
Шеф-кухар Грант Ашатц відмітив сіно як чудовий інгредієнт одним з перших. Серед його страв є, наприклад, “сіно брюле”. Це сіно у вершках з соусом з сіна, подається з карамелізованою цвітною капустою і пюре з підсмаженого хліба.

Noma (Копенгаген,Данія)
Рене Редзепі, молодий і дуже впливовий геній найкращого ресторану у світі коптить перепелині яйця в сіні, змішуючи підсмажене сіно та олію з виноградних кісточок для заправки.  Подає із збитими вершками зі смаком сіна, порошком з морквяного торта і сорбета з брусниці.

Aquavit (Нью-Йорк, США)
Копчена яловича підшлункова залоза c тліючим сіном, подана з пастернаком і яблучним сидром стала справжньою сенсацією минулого року у світі високої кухні. Шеф Маркус Ернмарк також використовує попіл від сіна для надання глибини м’ясним блюдам.

Рецепт: Гребінці з обвугленим сіном і майонезом з хрону

Від шефа нью-йоркського ресторану Aquavit Маркуса Ернмарка

(на 2 порції в якості закуски)

  • 6 гребінців середнього розміру (що по можливості зберігаються не в рідині),
  • 240 г сіна,
  • 2 ст. л. канолової олії,
  • 120 г майонезу,
  • 30 г свіжонатертого хріну, сік і цедра половини лимона,
  • сіль і перець за смаком.

Спекти половину сіна при 175°С доки воно не стане чорним. У блендері подрібнити почорніле сіно в порошок і приправити сіллю і перцем, Протерти крізь сито, щоб не було грудочок. Обваляти гребінці в порошку з сіна. Викласти залишок сіна на деко, створюючи тим самим підстилку для гребінців. Викласти гребінці по черзі. Накрити сіном, що залишилося, і скачати в рулет. Закріпити мотузком. Гребінці мають бути повністю заховані в сіні.

Готувати рулет з сіна на грилі приблизно 3 хв. Сіно повинне почати чорніти і диміти.

Коли рулет охолодитися, вийняти гребінці з сіна і обсмажити їх в олії від 30 сек до 1 хв. на з кожного боку. Нарізати гребінці по горизонталі (всередині вони мають бути злегка рожевими і чорними зовні) і подавати з майонезом з хрону і з хлібом на грилі.

Щоб зробити майонез: змішати майонез, хрін і лимон і пропустити крізь сито, щоб добитися кремової консистенції. Приправити за смаком і подавати.

http://moyhutor.net

http://ogorod.rebiznes.ru

This entry was posted in Город, Тварини and tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.