Смерть як game over

о. Войцех Жмудінскі, єзуїт

Переклад з польської мови http://www.deon.pl

ŻmudzińskiЖиття це не театр , це не гра , це не кольоровий маскарад – співав в 70 – х  Едвард Стахура (Edward Stachura- польський поет, співак – прим. ДВ) . Але тим не менше кожен з нас трохи перевдягається на когось, ким він не є. Ти і я. На початку листопада є оказія , щоб подумати про фінальний момент нашого життя, коли будь-яка гра закінчується остаточно
В  що переважно граємо або підігруємо в житті? Існують ігри-виправдання: будеш  признати мені рацію, я тобі покажу, ще моє буде зверху. Є також ігри «голлівудські»: подивися який я гламурний, як гарно я виглядаю, які гарні ролі мені трапляються. І, нарешті, дуже популярна гра в пошуку крайнього: якби не та влада, коли б не проблеми, коли б не ти, моє життя було б прекрасне.
Ми хочемо бути розумними, успішними, красивими і впливовими, а коли такими не є , то впадаємо в депресію або  стаємо «шістками» при грі в дурака, щоб звинувачувати інших в наших невдачах.
Ми майстри в пошуку причини нашої невдачі: якби не масони, якби не поганий закон, якби не  скупий роботодавець, якби не жадібність політиків … Чим більше ти думаєш, що ти невдаха , тим більше зла ти бачиш на світі навколо себе. Після смерті нікому не буде цікаво про те, хто тобі перешкоджав на шляху до гарного, повноцінного життя , на нікого не звалиш вину  і лише ще протягом короткого часу будеш  виглядати гарним і розумним, лежачи святково одягненим  в дерев’яній труні .
Дивні ті наші земні ігри. Зі шкіри пнемося, щоб звинувачувати інших в провокації. Провокуємо , щоб показати чийсь злий намір. Ми любимо програвати з чужої провини. Це дає нам право розмахувати кулаками і поливати брудом . У листопадовий вечір , коли гаснуть вогні у вікнах і запалюються свічки на могилах,  перестаньмо розмахувати кулаками, а схилімося мовчки над могилою одного з нас, який до гри більше не повернеться.
Дивний цей наш земний театр, де бандитів і злодіїв завжди грає хтось чужий. Власний гарбузовий Хеллоуїн з  диявольською усмішкою ми завжди розбиваємо. Це  таке наше паломництво з головами наших ворогів на палицях, такий костюмований бал, на якому зривання чиєїсь маски буває рідко прощене. На щастя зі смертю ця гра закінчується. Нічого більше. Починається правдиве життя..

This entry was posted in Wojciech Żmudziński SJ, Єзуїти, Психологія, Філософія and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.