Леся Бернакевич, Львів Спацеруєте ви собі, дорогі мужчини, вулицею, аж бачите – іде кубіта! І то така: ноги довгі, бюст, як у Афродіти! Ну, вас од тієї зустрічі ніби хто з-за рогу по голові мішком мокрим пальнув! Хочете з нею познайомитися! Аж хвіст горить, так хочете! Але як познайомитись? Як? А це робиться елементарно. Підходите…

Лія Ландберг,  Тель-Авів(Ізраїль) Зацікававшись особистістю героя публікації Дмитра Веселовського „Жидівський хлопець з Княгинина – мер Єрусалиму” (15.01.2013) та відкликаючись на звернення  автора,  вдалася  до пошуків.  Ось що знайшлось у безмежному інформаційному просторі.       7 травня 1893 року   в  будинку  № 201  Лисецького передмістя Станіславова Рахель Гутман народила хлопця,  який отримав  імיя  Даніель.  Запис про…

Мандичевський Євген Порфирович (псевдонім – Фр. Улянович) народився 1873 року в селі Зарваниця, тепер Теребовлянського району в сім’ї священика. Навчався у Львівському, Грацкому (Австрія) та Берлінському університетах. Учителював у гімназіях Львова, Перемишля, Тернополя. Працював редактором педагогічного журналу «Молодіж». Виступав як новеліст і поет. Дебютував новелою «Груша» в газеті «Діло». Друкувався в «Літературно-науковому віснику», газетах «Діло»,…

Даміян Войцеховскі, монах-єзуїт (br. Damian Wojciechowski SJ) Під час велоподорожі я став свідком зворушливої сцени: молода, приблизно тридцятирічна, пара мала до одного велосипеда закріпленого спеціального візка для перевезення дітей. Возик, в якій обережно поклали … песика. Песики, песики, песики, всюди песики.

« Приходили до нього всі митарі і грішники, щоб його слухати.  На це нарікали фарисеї і книжники: Цей приймає грішників і їсть з ними.  І оповідав їм наступну притчу…»      Одного разу шпацерував собі Бог по Раю і із здивуванням зауважив що були там всі люди. Ні одна душа не була відіслана до пекла.…

Іван Ярич, журналіст (м.Долина) Меню села “сщас” інтернаціональне – тавроване заграничними брендами. Узбецькі плови, японські риси, американські “гарячі пси”, кавказські шашлики, сибірські пельмені, азіатські креветки, італійських макаронників піцци, французьких жабоїдів круасани, фуагри… А тоді воно мало суто ц.європейський характер! Було чудне, як бублик: довкола об’їш, а в серединінема ніц! Хліб – центр кулінарної галактики, його…

Київська  журналістка й археолог 29-річна Настя Мельниченко вже не один рік збирає давні українські народні вислови, в яких присутнє слово “срака”. Каже, інтерес до обсценної лексики на цю тематику в ній пробудила бабуся Ніна Данилівна Стеценко, яка частенько приправляла свою мову такими словами. “Як і бабуся, зараз часто кажу “воно тобі так треба, як до…